Šokiruojančios šilumos kainos rajono valdžios nejaudina?

R. Janicko nuotr.
Šiurkštūs sutarties pažeidimai ir didžiulės kainos – tai priežastys, kodėl, R. Janicko teigimu, Ukmergė nutraukė sutartį su šilumos ūkio nuomininku.
Netrukus baigsis šildymo sezonas. Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos duomenimis, 2021 metų kovo mėnesį biržiečiai už šilumą ir toliau moka brangiausiai Lietuvoje – net 8.74 cento už kilovatvalandę (kWh). Radviliškiečiams ji kainuoja 5.45, šilutiškiams – 4.68, pasvaliečiams – 4.74 cento. Vidutiniškai Biržų gyventojai, jei palyginsime su kitais panašaus dydžio miestais, už šilumą permoka nuo 30 iki 50 procentų.
<br>Socialinių tinklų grupėje „Biržiečiai“ rajono gyventojai pasidalino įspūdingomis sumomis, kurias jiems neapdairių politikų dėka tenka mokėti už šildymą. Biržietis R. Ž. parašė, kad už šilumą 3 kambarių bute moka 86 eurus per mėnesį, 65 kv. metrų buto šildymas J. V-G. nerenovuotame name atsieina 112-120 eurų per mėnesį. V. K. teigė, kad sausio mėnesį už 39 kv. metrų buto šildymą renovuotame name atėjo 109 eurų sąskaita.

Ukmergės rajono meras: “Geriau mokėti pakeliamą kompensaciją, nei leisti toliau tyčiotis iš gyventojų“

Ukmergė buvo pirmoji Lietuvos savivaldybė, kuri 2010 metais vienašališkai nutraukė iki 2015 metų turėjusią galioti šilumos tinklų nuomos sutartį su V. Striogos ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) valdomos „E energijos“ grupės įmone „Miesto energija“. Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas priminė, kad sutartis su „E energija“ 2010 metais buvo nutraukta, nes „Miesto energija“ elgėsi nesąžiningai – jos tiekiamos šilumos kainos buvo per didelės, o nusavinus turtą, dėl to vyko teismo procesai. „Sutartis buvo sudaryta 15 metų, bet po 10 metų paaiškėjus, kad nuomininkas yra nesąžiningas ir šiurkščiai pažeidė sutartį, ji buvo nutraukta“, – BNS teigė R. Janickas. Vilniaus apygardos teismas yra nutaręs, kad Ukmergė „Miesto energijai“ turi sumokėti 3,67 mln. eurų. Savivaldybė tokį sprendimą apskundė. Beveik 10-metį trukęs Ukmergės rajono savivaldybės siekis apginti viešąjį interesą – baigtas. Precedento šalyje neturinčioje byloje Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutinai užkirto kelią buvusiam šilumos ūkio nuomininkui UAB „Miesto energija“ neteisėtai praturtėti – vietoj pastarosios reikalautų 3,6 mln. Eur kompensacijos už Savivaldybės perimtą turtą teismas sumą sumažino daugiau negu dvigubai, Savivaldybei ir UAB „Ukmergės šilumai“ priteisdamas sumokėti 1,6 mln. Eur.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

R. Janicko nuotr.
Šiurkštūs sutarties pažeidimai ir didžiulės kainos – tai priežastys, kodėl, R. Janicko teigimu, Ukmergė nutraukė sutartį su šilumos ūkio nuomininku.