Smulkaus verslo finansų valdymo patarimai

pixabay.com nuotr.
Švietimas ir tinkamas verslo organizavimas yra du pagrindiniai veiksniai, padedantys užtikrinti, kad jūsų verslas būtų finansiškai stabilus.

Tinkamas finansų valdymas stabilizuoja jūsų įmonę ir sumažina tikimybę, kad verslas žlugs.

Norėdami valdyti savo įmonės finansus, įsitikinkite, kad visuomet laiku sumokate patys sau, išlaikote gerą kredito reitingą, stebite savo įmonės buhalterinę apskaitą ir planuojate į priekį.

Finansavimas paskolų pagalba smulkiajam verslui reiškia, kad kartu su grąžinamais mokėjimais yra mokamos ir palūkanos, o finansavimas naudojant savo nuosavą kapitalą padeda palūkanų išvengti, tačiau gali būti susijęs su mažesnėmis jūsų įmonės galimybėmis ir sudėtingesne finansine padėtimi.

    Taigi, šis straipsnis yra skirtas įmonių savininkams, ieškantiems patarimų, kaip valdyti savo įmonės finansus, kadangi finansų valdymas gali būti iššūkis bet kuriam smulkiojo verslo savininkui. Dažnai smulkusis verslas sėkmingai veikia vien dėl įgūdžių, kuriuos turi įmonės savininkai gamindami produktą ar teikdami paslaugą. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad kiekvienu atveju to pakanka. Jei neturite daug patirties valdant finansus, iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti kaip labai sunkus darbas, o laikui bėgant jūs galite įgyti blogų finansinių įpročių, kurie vieną dieną gali pakenkti jūsų verslui, pataria Finance 43 ekspertai.

    Todėl tampa ypatingai svarbu suprasti, kokią didelę reikšmę turi tinkamas verslo finansų valdymas, kartu susipažįstant ir su pagrindiniais patarimais, galinčiais pagelbėti siekiant geresnės ir stabilesnės verslo finansinės situacijos.

    Verslo finansų valdymo svarba

    Svarbiausias kiekvieno verslo savininko žingsnis - mokytis. Turėdami pagrindinius įgūdžius, reikalingus smulkiajam verslui valdyti, pavyzdžiui, atlikti paprastas apskaitos užduotis, kreiptis dėl paskolos ar rengti finansines ataskaitas, verslo savininkai gali susikurti stabilią finansinę ateitį ir išvengti didelių nesėkmių. Be pakankamų žinių, organizuotumas yra pagrindinis patikimo pinigų valdymo elementas.

    Nėra nieko baisiau, brangiau ar rizikingiau, nei metų pabaigoje ateiti pas buhalterį su batų dėže kvitų ir devyniais iš 12 paskutinių banko išrašų. Neįmanoma pervertinti, kaip svarbu ir naudinga visus metus tinkamai sekti savo finansinę informaciją. Svarbus veiksnys - verslo finansų valdymas yra svarbus siekiant sukurti stabilią finansinę ateitį, kurioje mažesnė tikimybė, kad jūsų įmonė žlugs.

    Patarimai, kaip valdyti smulkiojo verslo finansus

    Štai keletas dalykų, kuriuos turėtumėte daryti kaip smulkiojo verslo savininkas, kad išlaikytumėte savo įmonės finansų kontrolę.

    Mokėkite sau

    Jei valdote mažą įmonę, gali būti lengva bandyti visas gaunamas pajamas skirti savo verslo kasdienei veiklai. Juk tas papildomas kapitalas dažnai gali labai padėti jūsų verslui augti. Tačiau smulkiojo verslo savininkai neturėtų pamiršti savo vaidmens įmonėje ir turėtų sau atitinkamai atlyginti. Verslo savininkas turi užtikrinti, kad jo įmonės ir asmeniniai finansai būtų geros būklės.

    Daugelis smulkiųjų ir vidutinių įmonių savininkų, ypač iš pradžių, pamiršta sau sumokėti. Jie mano, kad svarbiau pradėti verslą ir mokėti visiems kitiems. Tačiau jei verslas nepasiteisins, jūs niekada nesumokėsite sau. Nepamirškite, kad esate verslo dalis ir turite atlyginti sau tiek pat, kiek mokate kitiems.

    Investuokite į verslo augimą

    Svarbu ne tik mokėti sau, bet ir atidėti pinigų bei ieškoti galimybių, padedančių jūsų verslui augti. Tai gali leisti jūsų verslui klestėti ir judėti tinkama finansine kryptimi. Verslo savininkai visada turėtų žvelgti į ateitį.

    Maža įmonė, norinti toliau augti, diegti naujoves ir pritraukti geriausius darbuotojus, turėtų parodyti, kad yra pasirengusi investuoti į ateitį. Klientai įvertins aukštesnį aptarnavimo lygį. Darbuotojai įvertins tai, kad investuojate į įmonę ir jų karjerą. Ir galiausiai sukursite didesnę vertę savo verslui nei tuo atveju, jei visą pelną tiesiog išleistumėte asmeniniams poreikiams.

    Nebijokite paskolų

    Paskolos gali būti bauginančios. Jos gali paskatinti nerimauti dėl finansinių pasekmių, tokių kaip verslo nesėkmė. Tačiau be pakankamo kapitalo, kurį priešingu atveju jums galėtų suteikti verslo paskolos, galite susidurti su dideliais sunkumais bandydami įsigyti jūsų verslui reikalingos įrangos ar plėsdami savo komandą. Paskolos lėšas taip pat galite panaudoti pinigų srautams padidinti, todėl mažiau problemų kyla laiku atsiskaitant su darbuotojais ir tiekėjais. Todėl tikrai ne visuomet turėtumėte atsisakyti galimybės kreiptis dėl paskolos. Kai kuriais atvejais tokios paskolos netgi yra vienintelė išeitis, padedanti verslui sėkmingai ir užtikrintai judėti pirmyn.

    Išlaikykite gerą įmonės kredito reitingą

    Augant įmonei gali tekti įsigyti daugiau komercinio nekilnojamojo turto, įsigyti papildomų draudimo polisų ir imti daugiau paskolų visiems šiems tikslams palengvinti. Turint prastą įmonės kredito reitingą, gali būti sunkiau gauti patvirtinimą visiems šiems sandoriams. Kad išlaikytumėte gerą kredito reitingą, stenkitės kuo greičiau padengti visus savo turimus finansinius įsipareigojimus. Pavyzdžiui, neleiskite, kad jūsų verslo kredito kortelėje lėšų trūktų ilgiau nei kelias savaites. Taip pat neimkite paskolų su palūkanomis, kurių negalite sau leisti. Ieškokite tik tokių finansavimo sprendimų, kuriuos galite greitai ir lengvai grąžinti.

    Turėkite gerą atsiskaitymo strategiją

    Kiekvienas verslo savininkas turi klientų, kurie nuolat vėluoja apmokėti sąskaitas ir atlikti mokėjimus. Mažos įmonės finansų valdymas taip pat reiškia pinigų srautų valdymą, kad užtikrintumėte, jog jūsų verslas kasdien veiktų tinkamu ritmu. Jei jums sunkiai sekasi surinkti lėšas iš tam tikrų klientų ar užsakovų, gali būti, kad atėjo laikas kūrybiškai keisti sąskaitų išrašymo sistemą.

    Per daug pinigų, susietų su neapmokėtomis sąskaitomis faktūromis, gali sukelti pinigų srauto problemas, kurios yra pagrindinė verslo nesėkmės priežastis. Jei turite nuolat vėluojančių mokėti klientų, o tokių turime visi, užuot varginę juos nuolatinėmis sąskaitomis faktūromis ir skambučiais, išbandykite kitokį požiūrį. Pakeiskite mokėjimo sąlygas, pvz., jei klientas apmoka sąskaitą per 10 dienų, galite jame pasiūlyti 2 % nuolaidą nuo visos sąskaitos. Taip pat galite nurodyti, kad klientas privalo sąskaitą apmokėti ne vėliau nei per 30 dienų. Kai kuriais atvejais galima taikyti ir išankstinius mokėjimus, kuomet klientai sąskaitas apmokėtų dar prieš atliktus darbus. Tokiu atveju galėtumėte būti tikri, kad nesusidursite su pradelstais mokėjimais.

    Išskaidykite mokesčių mokėjimą

    Jei sunku sutaupyti kasmetiniams mokesčiams, mokėkite juos kas mėnesį. Taip mokesčių mokėjimus galėsite traktuoti kaip bet kurias kitas mėnesio veiklos išlaidas. Be to, atėjus laikui mokėti mokesčius už praėjusius metus, jums nebekils jokio papildomo streso ir nebereikės sukti galvos, kaip galėtumėte vienu mokėjimu padengti visus mokesčius.

    Stebėkite savo įmonės buhalterinę apskaitą

    Tai akivaizdi, bet labai svarbi praktika. Pasistenkite kiekvieną dieną ar mėnesį skirti laiko peržiūrėti ir stebėti savo įmonės buhalterinę apskaitą, net jei dirbate su buhalteriu. Tai leis jums geriau susipažinti su savo verslo finansais, taip pat suteiks galimybę sužinoti apie galimus finansinius nusikaltimus.

    Nepamirškite peržiūrėti ir įmonės banko sąskaitų išrašų bei kiekvieną mėnesį skirkite šiek tiek laiko neapmokėtų sąskaitų faktūrų peržiūrai. Jei to nepadarysite, ypač jei dirbate su buhalteriu, verslas taps atviras pernelyg didelėms išlaidoms ar net pinigų pasisavinimui.

    Dėmesys skiriamas ne tik išlaidoms, bet ir investicinei grąžai

    Vertindami išlaidas ir investicijų grąžą galite susidaryti aiškų vaizdą, kurios investicijos yra prasmingos, o kurių galbūt neverta tęsti. Smulkiojo verslo savininkai turėtų atidžiai stebėti, kur išleidžia savo pinigus.

    Sutelkite dėmesį į investicinę grąžą, susijusią su kiekvienomis jūsų patiriamomis išlaidomis. Jei to nedarysite, galite prarasti pinigus dėl nereikšmingų arba blogų išlaidų. Žinokite, kur išleidžiate savo sunkiai uždirbtus pinigus ir kaip tos investicijos jums atsiperka. Jei jos neatsiperka, sumažinkite patiriamas išlaidas ir skirkite šiek tiek daugiau lėšų toms sritims, kurios jums ir jūsų verslui yra naudingos.

    Suformuokite gerus finansinius įpročius

    Vidinių finansinių protokolų nustatymas, net jei tai būtų toks paprastas dalykas kaip nustatyto laiko skyrimas finansinei informacijai peržiūrėti ir atnaujinti, gali labai padėti apsaugoti jūsų verslo finansinę padėtį. Nuolatinė įmonės finansų priežiūra gali padėti sumažinti sukčiavimo atvejus ar kitas egzistuojančias rizikas.

    Būdami mažos įmonės savininkais, dažnai neturime laiko, pinigų ir turime gerokai prastesnes technologines galimybes, tačiau tai neturėtų sutrukdyti nė vienam mažos įmonės savininkui įdiegti tam tikrą vidaus kontrolę. Tai ypač svarbu, jei turite darbuotojų. Silpna vidaus kontrolė gali lemti darbuotojų sukčiavimą ar vagystę ir potencialiai gali sukelti teisinių problemų, jei jūs ar darbuotojas nesilaikysite tam tikrų įstatymų.

    Planuokite iš anksto

    Visada atsiras verslo problemų, kurias reikės spręsti šiandien, tačiau kai kalbama apie finansus, turite planuoti iš anksto. Jei nežiūrite į penkerius ar dešimt metų į priekį, atsiliekate nuo savo konkurentų. Pagrindinė išvada - jei norite geriausiai valdyti smulkiojo verslo finansus, mokėkite sau atlyginimą iš įmonės pajamų, planuokite į priekį, laiku grąžinkite skolas ir sutelkite dėmesį į investicinę grąžą.

    Verslo finansavimo rūšys

    Svarbu prisiminti, kad verslo finansai - tai ne tik jūsų pajamos, bet ir tai, kaip išleidžiate pinigus ir iš kur jų gaunate. Kalbant apie tai, iš kur gaunate finansavimą, turėtumėte suprasti dvi pagrindines finansavimo kategorijas:

    Paskolos verslui

    Finansavimas pasitelkiant paskolą - paskolą jūsų įmonė grąžina su papildomomis palūkanomis. Pasitelkdami verslo paskolas galite greitai gauti papildomo jūsų įmonei būtino kapitalo, kurio kitu atveju negalėtumėte gauti kelias savaites ar net mėnesius. Banko paskolos, valstybinės paskolos, verslo kredito linijos, verslo kredito kortelės, tarpusavio skolinimo platformose suteikiamos verslo paskolos, kredito bendrovių ir kredito unijų teikiami kreditai - visos šios finansavimo galimybės yra neatsiejamos nuo būtino jų grąžinimo, net jei įmonė žlunga. Tai reiškia, kad jei jūs nusprendžiate kreiptis dėl verslo paskolos, turite būti labai gerai įvertinę visas jums prieinamas galimybes ir pasirinkti pačiomis palankiausiomis sąlygomis pasižymintį paskolos pasiūlymą.

    Nuosavas kapitalas (verslo savininko arba investuotojų)

    Finansavimas naudojant nuosavą kapitalą - kitaip nei paskolos, nereikalauja grąžinimo, jei jūsų verslas žlunga. Tačiau tokiais atvejais yra keli variantai. Jei jūs savo verslą finansuojate asmeniniu kapitalu, išsaugote įmonės valdymą savo rankose ir rizikuojate tik savo nuosavu kapitalu. Tačiau jei tokį kapitalą jūsų įmonei suteikia investuotojai, jie įgyja vietą prie sprendimų priėmimo stalo. Rizikos kapitalo investuotojai, verslo angelai ir sutelktinis finansavimas - tai nuosavo kapitalo finansavimo formos. Todėl prieš nusprendžiant, kokiu būdu norėsite finansuoti savo verslą, turėtumėte labai gerai įvertinti visus skirtingų finansavimo būdų privalumus ir trūkumus. Tokiu būdu galėsite lengviau išsaugoti optimalią įmonės finansinę būklę ir kartu užtikrinti, jog vadovausite įmonei ir galėsite patys priimti atitinkamus sprendimus.

    Užs. 8851