Skrebiškių kaimo gyventojų lūkesčius užgožė medžiai – be pralaidų pasmerkti užtvinti?

L. Bataitienės nuotr.
Skrebiškių kaimo gyventoja Kristina Džulnienė labiausiai nukentės nuo lietaus vandens, kuris bėgs ne tik į jos namų valdos sklypą, bet ir daržą.
Nors į Skrebiškių kaimą, esantį Papilio seniūnijoje, ir veda žvyrkelis, tačiau šiemet kaimo žmonės džiaugėsi, kad Senoji gatvė bus asfaltuojama. Anot vietinių, kelininkai plušėjo sparčiai ir net pralaidos jau buvo suklotos, įvažiavimai suformuoti, bet... Vieną dieną ėmė ir, išlupę vamzdžius, darbininkai juos išvežė nežinoma kryptimi, o griovius užpylė juodžemiu. „Tai kaip gi taip – kelias suformuotas su nuolydžiu, todėl lietaus vanduo plūs į mano kiemą ir daržą“,- piktinosi Kristina Džiulnienė, o jai pritarė ir kiti Senosios gatvės gyventojai.

Buvo pralaidos ir neliko

„Prie kiekvieno keliuko buvo įrengtos pralaidos, keliukai suformuoti, bet paskui kasė, ardė ir, išėmę pralaidas, išvežė. Kitų kiemų šeimininkai taip pat stebėjosi, kodėl gerai padarę, kelininkai ardo, bet mums atsakė, jog gavo tokį nurodymą“,- kalbėjo Skrebiškių kaimo gyventoja K. Džiulnienė. Jai pritarė ir Antanas Jurevičius, patvirtinęs, jog savo akimis matė, kaip kelininkai susikrovė pralaidas ir išsivežė.

K. Džiulnienė suskubo skambinti Biržų savivaldybės atstovams ir klausti, kokius cirkus čia jie išdarinėja, tačiau buvo patikinta, kad nuspręsta pralaidas išimti, nes jas klojant reikėtų nukirsti kelias dešimtis medžių. „Rengė projektą, derino jį su atsakingomis tarnybomis, su ta pačia savivaldybe, o dabar kažkam kažkas nepatiko ir vienu mostu projektą pakeitė? Turi būti pralaidos vandeniui nutekėti, be jų patvins mūsų sodybos“,- neabejojo K. Džiulnienė.

Ne tik ji, bet ir kiti Senosios gatvės gyventojai sulaukė paaiškinimo, kad „toks projektas“ ir kalba baigta.