Šunys demonstravo ne grožį, o vikrumą

Šunys demonstravo ne grožį, o vikrumą

Šunys demonstravo ne grožį, o vikrumą

Šunų sporto klubo „Agility“ entuziastai savaitgalį rinkosi Šiauliuose, prekybos ir pramogų centre „Tilžė“. Čia vyko parodomosios šunų vikrumo varžybos. Trasas su įvairiomis užduotimis bandė įveikti 36 dalyviai – nuo mažųjų Džeko Raselo terjerų iki didelių ausaspalvių retriverių ar Berno zenenhundų.

Simona KVEDERYTĖ

simona.k@skrastas.lt

Sportas – ir šuns šeimininkui

„Žiopliukas“, – ką tik iš trasos grįžusį belgų grifoną Torį draugiškai ramino jo šeimininkas šiaulietis Arūnas Vilčiauskas. Augintinį už pastangas apdovanojo skanuku.

„Mus diskvalifikavo. Vieną kliūtį perėjome ne iš tos pusės“, – paaiškina A. Vilčiauskas, tačiau jo augintinis trasą įveikė gana sėkmingai. Mat įprastai Toris nesiblaškydamas kliūtis įveikia tik treniruočių metu. Per varžybas dažnai beveik nesijudina iš vietos – belgų grifonui įdomiau jį stebintys žmonės, spragsintys fotoaparatai.

„Klube mes jį vadiname manekenu. Pamato fotoaparatus – pozuoja. Patinka dėmesys – išpūtęs akis stebi žmones. Jam įdomu viską apžiūrėti, apuostyti“, – pasakoja A. Vilčiauskas.

Jis su savo augintiniu treniruojasi antrus metus, dalyvavo daugybėje varžybų. „Agility“ sportas – ir šuniui, ir man užsiėmimas. Parodose dalyvauti neįdomu. O čia sportuoji, išvažiuoji, susipažįsti, bendrauji. Įdomu“, – sako šiaulietis.

Klaipėdietė Asta Krūminienė dalyvavo su borderkolių veislės kalyte Džei. Šios varžybos joms – įprasta treniruotė, ją tenka daryti keturis kartus per savaitę. Su dvejų metų augintinie jau laimėjo ne vieną apdovanojimą.

„Džei labai paklusni, stengiasi. Su ja reikia užsiimti. Juk tai avims ganyti skirtas šuo. Turi daug judėti. O aš šiuo sportu užsiimu jau penktus metus. Tai ir adrenalinas, ir azartas. Be to, stiprėja ryšys su šunimi“, – sakė A. Krūminienė.

Alina Karlova iš Klaipėdos su auksaspalviu retriveriu Čarli „Agility“ sporto varžybose dalyvauja dvejus metus. Siekia iš pirmos klasės pereiti į aukštesnę. Kol kas nesėkmingai – didelis šuo, šokdamas per kartelę, ją vis numeta.

„Labai įdomus sportas. Azartas. Šuniui labai patinka. Jeigu jis pasyviai žiūrėtų į užsiėmimus, neversčiau jų lankyti. Bet dabar tik ir laukia treniruočių, varžybų“, – pasakojo Alina.

Daugėja entuziastų

Parodomosiose šunų vikrumo varžybose pasirodė 36 dalyviai iš Šiaulių, Panevėžio, Joniškio, Klaipėdos.

Vienas renginio organizatorių, Šiaulių šunų mylėtojų klubo „Agility“ sekcijos „Akela“ atstovas Vaidas Kazlauskas sakė, kad dėl prizinių vietų dalyviai nesivaržė – prekybos centre įkurta aikštė neatitinka varžyboms numatytų standartų: „Tiesiog po švenčių padarėme naujametę treniruotę. Pradėjome naują sezoną“.

„Agility“ sportas populiarėja. Prieš kelerius metus didelėmis varžybomis laikytos tos, kuriose dalyvaudavo apie 30 keturkojų. Dabar tiek susirenka į treniruotes, o varžybose pasirodo daugiau nei šimtas.

„Tai – sportas, tinkantis visiems. Svarbiausia, kad būtų sveikatos ir noro. Treniruotės vyksta lauke, reikia atsisakyti sėdėjimo prie televizoriaus. Jei pradėjai, turi užsiimti ir nenumesti į šalį“, – teigė entuziastas.

Reikia pastangų

V. Kazlauskas „Agility“ sportu užsiima septynerius metus. Su dabar aštuonerių borderkoliu Redi laimėjo ne vieną apdovanojimą. Vienu didžiausių pasiekimų laiko prieš kelerius metus pasaulio čempionate laimėtą 74 vietą. Tada varžėsi su 150 dalyvių.

Vyro teigimu, borderkolis – viena labiausiai „Agility“ sportui tinkamiausių veislių. „Tai – rimti šunys, skirti ne kiekvienam šeimininkui. Jei jam šeimininkas neduoda darbo, jis pats jo susiranda. Tik jo sugalvota veikla šeimininkui ne visada gali patikti“, – juokiasi V. Kazlauskas.

Jo teigimu, varžybose gali dalyvauti 15 mėnesių sulaukę šunys. Tokiais jie laikomi subrendę, galintys saugiai įveikti trasas. Keturkojai turi būti treniruojami be jokios prievartos – skatinant maistu. Varžybų metu per griežtas šeimininkas yra diskvalifikuojamas.

„Varžybose greitis didelis – 4 ar 5 metrai per sekundę. Posūkiai staigūs, todėl svarbi šuns sveikata. Šunys turi būti liekni, kad sąnariams tektų kuo mažesnės apkrovos“, – pasakojo entuziastas.

V. Kazlauskas pabrėžė, kad šuns treniruotės turėtų prasidėti nuo bendro paklusnumo ugdymo. Šeimininkas keturkojui turi tapti pats svarbiausias. Vėliau jis mokomas įveikti po vieną užduotį. Pradėti reikia nuo lengviausios – pereiti tunelį. Vėliau šuo gali šokinėti per karteles. Subrendęs keturkojis mokomas įveikti ir slalomą. Vėliau užduotys sujungiamos į bendrą trasą.

Vytauto RUŠKIO nuotr.

RENGINYS: Parodomosiose šunų vikrumo varžybose Šiauliuose pasirodė 36 dalyviai.

DALYVIS: Šiaulietis Arūnas Vilčiauskas su belgų grifonu Toriu – treniruotėse šuo noriai įveikia sudėtingiausias trasas, o varžybose mieliau domisi žiūrovais, fotografais.

RYŠYS: Parodomosiose šunų vikrumo varžybose su borderkoliu Džei dalyvavusi Asta Krūminienė sako, kad „Agility“ sportas sutvirtina šeimininko ir augintinio ryšį.

POPULIARUMAS: Vienas renginio organizatorių Vaidas Kazlauskas sako, kad „Agility“ sportas populiarėja – kasmet renginiuose dalyvauja vis daugiau šunų.

SLALOMAS: Viena iš sudėtingesnių užduočių.