Stovykla sukvietė moteris iš emigracijos ir iš Lietuvos

Stovykla sukvietė moteris iš emigracijos ir iš Lietuvos

MUMS RA­ŠO

Sto­vyk­la su­kvie­tė mo­te­ris iš emig­ra­ci­jos ir iš Lie­tu­vos

Sa­vait­ga­lį Ty­tu­vė­nuo­se (Kel­mės ra­jo­nas) bai­gė­si tarp­tau­ti­nė ke­tu­rių die­nų sto­vyk­la mo­te­rims, ku­rią or­ga­ni­za­vo Nor­ve­gi­jos sos­ti­nė­je Os­le vei­kian­čio emig­ran­čių iš Lie­tu­vos mo­te­rų klu­bas „Vio­la Club“.

„Kiek­vie­no­je mo­te­ry­je po­ten­cia­liai sly­pi la­bai in­di­vi­dua­lus kū­ry­bi­nis pra­das“, – toks bu­vo sto­vyk­los „Švęs­ki­me mo­te­rys­tę“ šū­kis ir pa­grin­di­nė idė­ja. Sto­vyk­lo­je il­sė­jo­si ir už­siė­mi­muo­se da­ly­va­vo ir Lie­tu­vo­je, ir emig­ra­ci­jo­je gy­ve­nan­čios mo­te­rys.

„Emig­ran­tai už­sie­nio ša­ly­se, tarp jų – ir Nor­ve­gi­jo­je, bu­ria­si į bend­ruo­me­nes, ku­ria klu­bus ir mo­kyk­las, nes žmo­gui rei­kia ne tik ma­te­ria­li­nio, bet ir dva­si­nio kom­for­to, – pa­sa­ko­jo šo­kių tre­ne­rė Ra­min­ta Mor­kū­nie­nė. – Dva­si­nis to­bu­lė­ji­mas, sa­vi­raiš­ka per me­nus yra vie­nas iš bū­dų jį pa­jus­ti“.

R. Mor­kū­nie­nė ve­dė ast­ro­lo­gi­nio pil­vo šo­kio pa­mo­kas, mo­kė mo­te­ris čak­rų šo­kio pa­slap­čių, ve­dė mo­te­riš­ku­mo at­sklei­di­mo šo­ky­je už­siė­mi­mus.

Sa­vęs pa­ži­ni­mo už­siė­mi­mus ir pa­skai­tas skai­tė „Vio­la Club“ įkū­rė­ja ir va­do­vė Vio­le­ta Zi­ne­vi­cie­nė. Ry­ti­nę mankš­tą ve­dė tarp­tau­ti­nės ka­te­go­ri­jos fit­ne­so tre­ne­rė Da­lia Mei­lu­ty­tė, se­mi­na­rą „Ma­no mo­te­riš­ko­ji kū­ry­bin­go­ji esy­bė“ – lek­to­rė-kon­sul­tan­tė, neu­ro­ling­vis­ti­nio pro­gra­ma­vi­mo (NLP) ir coa­ching (ug­do­mo­jo va­do­va­vi­mo) spe­cia­lis­tė Dai­va Kriu­giš­ky­tė.

Tarp­tau­ti­nės sto­vyk­los da­ly­vės da­ly­va­vo ir dai­lės te­ra­pi­jos už­siė­mi­muo­se. Pa­sak sto­vyk­los or­ga­ni­za­to­rių, dai­lės te­ra­pi­ja tin­ka įvai­riau­sio am­žiaus žmo­nėms, ku­rie ga­li lai­ky­ti ran­ko­se tep­tu­ką, žmo­nėms, iš­gy­ve­nan­tiems ne­tek­ties, at­sky­ri­mo, iš­si­sky­ri­mo, vie­nat­vės, ne­rea­li­zuo­tos mei­lės ir ki­tus ne­ga­ty­vius jaus­mus, taip pat žmo­nėms, no­rin­tiems ge­riau sa­ve pa­žin­ti, kū­ry­bin­giau veik­ti.

Dai­lės už­siė­mi­mus mo­te­rims ve­dė di­zai­ne­rė Jo­lan­ta Šim­kie­nė.

Ru­de­nį šo­kių stu­di­ją Os­le (Nor­ve­gi­ja) ati­da­ran­ti pe­da­go­gė ir šo­kių tre­ne­rė R. Mor­kū­nie­nė yra įsi­ti­ki­nu­si, kad to­li nuo na­mų iš­vy­ku­siems mū­sų tau­tie­čiams ypač svar­bios įvai­rios su tė­vy­ne su­si­ju­sios kul­tū­ros ap­raiš­kos. „Dva­si­nio pe­no rei­kia vi­siems ir vi­so­mis ap­lin­ky­bėms. Džiau­giuo­si, kad tu­rė­siu ga­li­my­bę bent iš da­lies kom­pen­suo­ti tuos pra­ra­di­mus, ku­riuos pa­ty­rė mū­sų tau­tie­čiai emig­ruo­da­mi, da­ly­vau­siu stip­ri­nant už­sie­nio lie­tu­vių bend­ruo­me­nės veik­lą Nor­ve­gi­jo­je“, – sa­kė R. Mor­kū­nie­nė.

Or­ga­ni­za­to­rių inf.

Or­ga­ni­za­to­rių nuo­tr.

DAI­LĖ: Mo­te­ris iš Lie­tu­vos, ir emig­ra­ci­jo­je gy­ve­nan­čioms lie­tu­vėms bu­vo or­ga­ni­zuo­ti ir dai­lės te­ra­pi­jos už­siė­mi­mai.