Parodoje balandžiai kedeno plunksnas

Parodoje balandžiai kedeno plunksnas

Parodoje balandžiai kedeno plunksnas

Šiaulių turgavietėje šeštadienį vykusioje balandžių parodoje pristatytos 25 balandžių veislės, buvo galima pamatyti 400 balandžių, kuriuos atvežė apie 30 balandininkų.

Simona SIMONAVIČĖ

simona@skrastas.lt

Pasak vieno iš renginio organizatorių, Šiaulių balandininkų klubo atstovo Rimanto Benetos, Šiaulių dekoratyvinių balandžių augintojų klubo ir Lietuvos dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos surengtoje parodoje šiemet akcentuotos lietuviškos balandžių veislės.

Parodoje vyko lietuviškų veislių – aukštaičių burbulių ir Šiaulių baltasparnių bei latvių baltauodegių balandžių vertinimas, kolekcijų apdovanojimas. Balandžius vertino kvalifikuoti balandžių teisėjai.

„Šiaulių baltasparnių veislės balandžiai išvesti iš vokiškos veislės. Jie išsiskiria baltais sparnų galiukais“, – pasakoja R. Beneta.

Jis rankose laiko Romos milžinų veislės balandį. Sulyginus su įprastais balandžiais – milžinas keliskart didesnis. Tokio dydžio paukštis nepaskrenda, veislė išvesta tik dėl grožio.

„Pats auginu apie 300 balandžių. Niekuomet neskaičiuoju, kiek turiu balandžių ir kiek lesalo jiems sušeriu. Vienintelis Lietuvoje organizuoju respublikines parodas, nes noriu žmonėms parodyti, kaip balandžiai atrodo. Kai kurie net nežino, kad mes, balandininkai, esame“, – sako R. Beneta.

Perukinių arba kapucinų veislės balandis pūsta apykakle – vienas iš radviliškiečio Vidmanto Paslausko auginamų balandžių. Visoje Europoje gana paplitusi balandžių veislė vertinama dėl šukuosenos aplink galvą.

„Balandžiai – kaip epidemija, jais domiuosi nuo septynių metų. Man, kaip kitiems mažiems vaikučiams parodoje, davė pačiupinėti balandį ir užsiliko. Pradžioje globojau laukinius, vėliau ėmiau auginti dekoratyvinius. Pripratau, be jų negaliu gyventi“, – pasakojo V. Paslauskas.

Po balandininko sodybos kiemą šalia Radviliškio vaikštinėja ir fazanai, povai. „Mylius visus, kurie skraido“, – šypteli vyras.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

MILŽINAS: Šiaulių dekoratyvinių balandžių augintojų klubo pirmininko Rimanto Benetos rankose – Romos milžinų veislės balandis.

ŠUKUOSENA: Perukinių veislės balandžiai vertinami už išskirtinę plunksnų šuokuoseną aplink paukščio galvą.

BALANDIS: Radviliškietis Vidmantas Paslauskas duoda balandžių parodoje apsilankiusiam vaikui paglostyti savo augintinį – taip prieš daugelį metų taip prasidėjo jo paties pirmoji pažintis su šiais paukščiais.

PARODA: Šiauliuose šiemet vykusioje balandžių parodoje buvo galima pamatyti 400 balandžių.