Kokia turėtų būti centrinė Šiaulių aikštė?

Kokia turėtų būti centrinė Šiaulių aikštė?

APKLAUSA

Kokia turėtų būti centrinė Šiaulių aikštė?

Aušra, vadybininkė

– Dabar aikštė visiškai nepatraukli, apšiurusi. Norisi, kad ji trauktų žmones ateiti, pasėdėti vakare. Reikėtų atsižvelgti į įvairias amžiaus grupes – vaikus, šeimas, pagyvenusius žmones. Reikėtų suoliukų atsisėsti, žydinčių gėlių skirtingais metais laikais. Iš aikštės parko nepadarysi, ten specialių atrakcijų nereikia. Aikštę atgaivintų maži, vieno vakaro miesto renginukai, pavyzdžiui, „Burbuliatorius“.

Ona ALSEIKIENĖ, kelionių agentė

– Mūsų pėsčiųjų bulvaras labai gražus, gėlynai, net fotoaparatą pasiėmusi fotografuoju. Reikėtų ir centrinę aikštę panašiai sutvarkyti. Patinka netoliese esanti skulptūra „Centukai“, ypač, kai vandenį paleidžia. Geriausia aikštė gyvybinga, kad joje būtų galima praleisti laiką. Keista, nors aikštė vadinasi Prisikėlimo, bet prisikėlimo nesimato – nėra jokio su tuo susijusio akcento. Su tuo reikėtų sieti meninį akcentą.

Kiek teko matyti Latvijoje, ten parkai ir miestų aikštės puikiai sutvarkytos. Prahos senamiesčio aikštė pilna žmonių, nes šalia ant sienos miesto įžymybė – astronominis laikrodis.

Petras, pensininkas, buvęs statybininkas

– Patį Šiaulių centrą išpuošė, bet visi pakraščiai – apleisti. Nėra į ką žiūrėti. Net medžius apsipjaustė, nes varnos tūpdavo ir dergdavo. Man nepatinka tos didelės monetos – fontanas. Aikštės pavadinimą reikėtų pakeisti, visuomenei svarstyti kitą, žaismingesnį.

Audrius JAKUTIS, matininkas

– Prisikėlimo aikštė yra prisiminimų aikštė, rimtį nurodo jau pavadinimas. Pramogų joje nereikia, tiesiog sutvarkyti – dabar suoliukai pagyvenę, nelabai yra kur pasėdėti. Kažkokio akcento aikštėje reikėtų, nes dabar ji tuščia, tiesiog praėjimo takas. Reikėtų ne konkrečios istorinės asmenybės, bet simbolinio ženklo.

Paryžiuje šalia Eifelio bokšto gražus fontanas. Šiaulių centrinei aikštei jis taip pat tiktų, būtų ryšys su „centukais“. Man patinka raudonas aikštės grindinys, nes išskirtinis. Gaila, kad jau išsinešiojo į šonus.

Vidmantas ZARĖKA, Šiaulių universiteto Menų fakulteto Dailės katedros vedėjas

– Aikštė turėtų būti kompleksinis dalykas – ir vizualiai patrauklu, ir patogu. Reikėtų atsižvelgti į patogumą privažiuoti automobiliu, apgalvoti vietą kur būtų galima jį palikti. Man norisi svarstyti apie žmonių poreikius, o ne vieną vizualų akcentą. Daugiau gyvybės įneštų fontanas, nei vienas monumentas, prie kurio gėlės padedamos tik per šventes. Prisikėlimas aikštės pavadinime turi labai plačią reikšmę, yra universalus. Visų amžiaus grupių žmonės gali sudėti į jį savo turinį.

Neseniai buvu Telšiuose, jų aikštėje atspindima miesto istorija, tuo pačiu vizualiai patrauklūs vaikščiojančių žmonių aukščio objektai. Nežinau, ar reikėtų kopijuoti. Manau, Šiauliai niekaip neatranda savasties, identiteto. Net miesto herbe esantys simboliai jautis, meška labiau įsitvirtinę kituose miestuose. Galbūt reikėtų išryškinti miesto ant rubežiaus idėją? Prisikėlimo aikštė galėtų sujungti šias dvi dalis. Taip atsirastų koncepcija.

Kalbino Simona SIMONAVIČĖ, fotografavo Giedrius BARANAUSKAS