Bus tvarkomi Piligrimų kelio objektai

Bus tvarkomi Piligrimų kelio objektai

Lietuvos Vyriausybė patvirtino Šv. Jono Pauliaus II piligrimų kelio kūrimo ir jo objektų išsaugojimo ir pritaikymo piligrimų ir turizmo reikmėms 2014–2022 metų sąrašą. Darbus planuojama vykdyti dviem etapais: 2014–2017 metais ir 2018–2022 metais.

Šv. Jono Pauliaus II piligrimų keliui priklauso dvi dešimtys objektų, tarp jų – Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Šv. Ignaco Lojolos bažnyčia, Kryžių kalnas, Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčia ir tarp jų esanti teritorija.

Iš šių objektų Jonas Paulius II lankėsi Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje, Kryžių kalne ir Šiluvoje.

Pirmajame etape numatyta baigti tvarkyti Tytuvėnų bažnyčią ir vienuolyną, Šiaulių katedros vidų, išorę bei tvorą su vartais.

Iki 2017 metų turėtų būti atlikti ir Šiluvos bazilikos stogo išorės ir vidaus, šventoriaus tvarkybos darbai.

Per pirmąjį etapą objektuose planuojama įrengti apsaugos priemones: žaibosaugos įrenginius, gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemas, apsaugas nuo įsilaužimo.

Antruoju etapu planuojama tvarkyti Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno teritoriją. Turėtų tęstis darbai ir prie Šiaulių katedros – suremontuotos šventoriaus lietaus nutekamosios sistemos, nuogrindos.

Į darbų sąrašą prie Kryžių kalno įrašyta Kryžiaus kelio stočių ir bažnyčios statyba.

Prieš Šiluvos šilą (Piligrimų tako pradžioje, Šiaulelių kaime, Raseinių rajone) numatyta įrengti aikštelę, pastatyti viešuosius tualetus. Nuo šios aikštelės iki Apsireiškimo koplyčios ves Piligrimų takas, o nuo Tytuvėnų į Šiluvą – Piligrimų trasa (8 kilometrų) su prie jos įrengtomis aikštelėmis ir viešaisiais tualetais. Gera naujiena ir dviratininkams – bus įrengtas dviračių takas nuo Raseinių iki Šiluvos.

Į antrojo etapo darbus įtraukti ir informaciniai lankstinukai su žemėlapiu, pristatantys Šv. Jono Pauliaus II piligriminį kelią, Šv. Jono Pauliaus II piligrimų kelio vadovas.

Šv. Jono Pauliaus II piligrimų kelio kūrimą ir jo objektų išsaugojimą ir pritaikymą piligrimų ir turizmo reikmėms kuruoja Kultūros ministerija, bendradarbiaujant su Ūkio ministerija ir Lietuvos Vyskupų Konferencija.

Savivaldybėms siūloma minėtiems darbams atlikti skirti lėšų iš savo biudžetų, rengti paraiškas gauti Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą.

„Šiaulių krašto“ inf.