Šiukšlinti moka, o tvarkytis nenori

B. Petkevičiūtės nuotr.
Širvėnos ežere, palei pėsčiųjų tiltą, mėtosi krūvos šiukšlių.
Neseniai vykusi aplinkos švarinimo akcija „Darom“ atskleidė liūdną miesto realybę: Širvėnos ežero vandenyse ir nendrynuose plūduriuoja stiklo ir plastiko buteliai bei maišeliai, skardinės ir įvairi žuvų masalui skirta tara. Reaguodamas į situaciją, Biržų regioninis parkas trečiadienį surengė dar vieną šiukšlių rinkimo iš ežero talką. Bet norinčių neatsirado.

Pakrantės pilnos šiukšlių

Biržų rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus ekologė Jurgita Bruniuvienė, kuri taip pat dalyvavo akcijoje „Darom“, radiniais buvo pakraupusi. Širvėnos ežero pakrantėse pilna plastikinių butelių, traškučių pakelių, žvejybinių reikmenų likučių. Daugiausia jų rasta prie tilto per Širvėną, pakeliui į Astravo rūmus. Tačiau pasak ekologės, fiziškai visko išvalyti neįmanoma.

“Ežero pakrantėse – tikras siaubas. Nesuprantama, kaip tokia graži, turistų ir pačių biržiečių dažnai lankoma vieta teršiama žmonių? Juk aplink yra šiukšliadėžės, jos netgi ant tilto pastatytos. Matyt, patogiau plastikinį kavos puodelį ar popierėlį numesti tiesiog po kojomis, todėl vėjas šiukšles išnešioja po visą pakrantę. Jeigu žmonės neterštų, gražioje aplinkoje gyventume. Mes visų nesugaudysime ir nenubausime, tai pačių žmonių sąžinės reikalas. Jeigu šiukšlintojus džiugina toks vaizdas, tai ką ir bekalbėti“,- sakė J. Bruniuvienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/