L. Bataitienės nuotr.
Parduodamos siaurojo geležinkelio atkarpos, kurių dalis yra ir Biržuose, bet ar atsiras verslininkas, kuris norės investuoti?
Nors prieš metus susisiekimo ministras užsiminė apie siaurojo geležinkelio gaivinimą, tačiau šią savaitę paaiškėjo visiškai kita realybė – jau paskelbtas aukcionas, kuriame parduodamas bankrutavusios viešosios įstaigos „Siaurojo geležinkelio klubas“ turtas – siauruko atkarpa tarp Panevėžio ir Biržų, kuria kadaise dardėdavo istorinis traukinukas.

Parduodamo siaurojo geležinkelio objektų yra 14, o viena iš jų – Biržuose. Rugpjūčio 21 dieną portale evarzytines.lt skelbiama, kad istorinis siaurukas, kuris pripažintas kultūros paveldo vertybe, parduodamas, nes dar 2021 metais viešajai įstaigai „Siaurojo geležinkelio klubas“ iškelta bankroto byla. Ši organizacija Valstybinei mokesčių inspekcijai buvo skolinga 80.000 eurų.

Aukcione parduodamų visų 14 objektų kaina – 4,4 mln. eurų: geležinkelio atkarpos Panevėžys – Joniškėlis, Biržai – Petrašiūnai, Petrašiūnai – Linkuva, taip pat Pasvalio geležinkelio stotis, Linkuvos ir Petrašiūnų geležinkelio stočių keliai, tiltas per Sanžilės kanalą Panevėžio rajone. Bankrotą įstaigai nutarta paskelbti todėl, kad greitai realizuotino ir vertingo turto, kurio pakaktų skoloms apmokėti, ji neturi ir veiklos nevykdo. Įstaigos nemokumo administratore paskirta bendrovė „Baklis“, bet su atstovais susisiekti nepavyko, nes atostogauja.

Aukcione pasiūlymų laukiama iki rugsėjo 20-osios.