Filmuotos medžiagos nuotr.
Niekas negalėjo patikėti, kad Mindaugas Daunoras galėjo išžudyti šeimą ir užmūryti šulinyje.
Kas jis – tėvažudys, serijinis žudikas ar tiesiog šeimos turto gviešęsis ir išprotėjęs maniakas? Netgi po šios dienos vienareikšmiško atsakymo ir titulo, kuris būtų priskiriamas šitos netgi baisiausių Holivudo siaubo filmo scenarijus lenkiančios tikros ir Lietuvą sukrėtusios dramos pagrindiniam – neigiamui personažui Mindaugui Daunorui iš Kupreliškio kaimo (Biržų r.).

Tęsinys, pradžia vasario 11 dienos numeryje

Atvedė senos vagystės pėdsakais

Būtent po įtakingų valdžios žmonių įsikišimo buvo žaibiškai suformuotas paslaptingai dingusios Vajegų šeimos paieškų planas. Jau sekančią dieną iš VRM į Biržų rajoną buvo komandiruoti Kriminalinės paieškos valdybos profesionalai ir ėmėsi nuodugnaus tyrimo.

Tomis dienomis iš Vilniaus į Biržų rajoną išskubėjo tuometinis Vidaus reikalų ministerijos Kriminalinės paieškos valdybos Nužudymų prieš asmenį skyriaus vyresnysis ispektorius Nikolajus Urbanovič. „Kadangi dirbau pagal labai sunkius nusikaltimus, taigi, vadovai tiesiai pareiškė: „Kol neišsiaiškinsi to atvejo, negrįžk į Vilnių“ ir buvau išsiųstas į komandiruotę Biržuose. Tais metais per metus visoje šalyje buvo registruojama maždaug 400 nužudymų. Faktiškai nebuvo paros, kad nebūtų bent vieno nužudymo. Taigi, reikėjo dirbti, greitai, operatyviai. Atmosfera tvyrojo sudėtinga, nes dingo net trys vienos šeimos nariai ir buvo milžiniškas rezonansas visuomenėje. Pradžioje buvo tiriamos net kelios versijos. Mums reikėjo sužinoti, kas per žmogus yra Mindaugas, kurį aplinkiniai vadino Mindaugėliu, – prisiminė N. Urbanovič. – Jis buvo jaunas žmogus, dar tiktai moksleivis, tad nebuvo pernelyg sudėtinga patikrinti jo charakteristiką“.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/