Siaubo filmo verta istorija: namiškius nužudęs ir užbetonavęs tylenis puoselėjo meilės jausmus savo sesei

TV reportažo nuotr.
Pirmąsyk apie Biržų rajono Kupreliškio kaimo tragediją Lietuva sužinojo 1995 – ųjų pavasarį, kai Mindaugas Daunoras išžudė savo šeimą.
Kas jis – tėvažudys, serijinis žudikas ar tiesiog šeimos turto gviešęsis ir išprotėjęs maniakas? Netgi iki šios dienos vienareikšmiško atsakymo ir titulo, kuris būtų priskiriamas šitos netgi baisiausių Holivudo siaubo filmo scenarijus lenkiančios tikros ir Lietuvą sukrėtusios dramos pagrindiniui – neigiamui personažui Mindaugui Daunorui iš Kupreliškio kaimo (Biržų raj.).

Išaiškinti žmogžudystę padėjo patirtis

„Tiek iš mano buvusio kolegos prokuratūroje surinktų duomenų bei informacijos viešojoje erdvėje, kur buvo nuolat tomis dienomis rodomas nukentėjusysis ar paslaptingą šeimos dingimą išgyvenęs posūnis, turėjau labai rimtų abejonių. Visgi dešimties metų darbo patirtis teisėsaugoje nenueina šiaip sau ir kai nuolatos domiesi tokiais nusikaltimais pagarsėjusių asmenų psichologija. Taigi, pasidariau vidinę analizę ir buvau beveik šimtu procentų tikras, kad viskas, kas galėjo nutikti, tai turėjo įvykti tuose namuose“ – taip praėjus 26 metams nuo šios tragedijos prisiminė buvęs prokuroras Egidijus Bičkauskas, kurio iniciatyva buvo pradėtas išsamesnis šios mistinės bylos tyrimas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/