Šeimos kortelė – galimybė, kuri Biržams neaktuali?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Tokia Šeimos kortelė Lietuvoje pradėjo veikti dar 2019 metais, ją gali gauti visos daugiavaikės šeimos, arba šeimos, auginančios vaikus su negalia – tokių Biržų rajone yra keli šimtai, bet korteles įsigijo tik trečdalis.
Prieš beveik ketverius metus Lietuvoje pradėjo veikti Šeimos kortelė. Ji daugiavaikėms ar auginančioms vaikus su negalia šeimoms suteikia galimybę naudotis tam tikromis paslaugomis arba apsipirkti pigiau. Panašu, kad biržiečiai apie šią kortelę mažai žino, nes naudotojų – tik apie šimtas biržiečių. Iniciatyvos tapti partneriais ir leisti žmonėms apsipirkti pigiau nerodo ir vietinis verslas ar valstybinės įstaigos.

Naudojasi per šimtas šeimų

Savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės Inos Romanovos pateiktais duomenimis, Šeimos kortelėmis rajone naudojasi tik trečdalis jomis galinčių naudotis šeimų – 124 šeimos. Pasak specialistės, informacija visuomenei teikiama ir internetinėje erdvėje ir gyvai. Praeitų metų gruodį Šeimos kortelė vietos verslininkams buvo pristatyta ir Šeimos tarybos posėdyje, tačiau prisijungti prie šios iniciatyvos vietiniai verslininkai kol kas nedrįsta, nors, pasak I. Romanovos, susidomėjusių buvo.

Trūksta informacijos

Šią savaitę savivaldybės atstovai dalyvavo pasitarime su Biržų kultūros centro direktoriumi Romu Lesevičiumi ir Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktoriumi Gintaru Butkevičiumi. Pasitarimo metu buvo pristatyta Šeimos kortelė, svarstytos galimybės kultūros įstaigoms prisijungti prie šios programos ir tapti projekto partneriais. „Biržiečių žodžio“ kalbintas Kultūros centro vadovas sakė prieš tokią iniciatyvą nėra nusiteikęs, bet yra daug niuansų ir neaiškumų.

“Mes nebūtume prieš prisijungimą prie programos, bet reikėtų labiau visą situaciją paanalizuoti, nesu dar taip aiškiai susipažinęs su programa, tad bijau kažką daugiau ir pasakyti“,- sakė R. Lesevičius. Anot jo, nors prisijungimo idėjai ir pritartų, tą padaryti nebūtų labai paprasta.

“Būtų sudėtinga su komerciniais renginiais, nežinau, ar turėtų būti atskiras susitarimas su kiekvienu iš organizatorių ir kas turėtų finansuoti nuolaidą. Tarkime, bilietas į renginį kainuoja 8 eurus, o su Šeimos kortele – 7,20 euro, jei bilietai – ne mūsų, o komerciniai, kas kompensuos skirtumą? Reikia daugiau pasigilinti, tad vienareikšmiškai atsakyti dabar negaliu“,- paklaustas, ar įstaiga planuoja tapti Šeimos kortelės programos partneriais, atsakė R. Lesevičius.

Kažin ar pasiteisintų?

Kad reikia daugiau informacijos, tvirtino ir Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktorius Gintaras Butkevičius.

“Nepakankamai man dar aiškus tas dalykas. Pasitarime buvo mažai kalbama apie pačią kortelę, tokio išsamaus pristatymo nebuvo. Daugiau kalbėjome apie kitus kultūros dalykus“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė muziejaus „Sėla“ vadovas ir pridūrė, kad muziejuje ir įprastai taikomos nuolaidos.

“Mes taikome nuolaidas, nes yra Šeimos bilietas, tad nežinau, ar lankytojai labiau naudotųsi Šeimos kortelės ar mūsų siūlomo Šeimos bilieto nuolaida“,- sakė G. Butkevičius. Jis pabrėžė, kad sprendimui prisijungti įstaigai prie programos turėtų pritarti savivaldybės taryba.

“Mes nieko negalime daryti be tarybos sprendimo, nes tai yra susiję su pinigais, aš pats negaliu nustatinėti nei kainų, nei lengvatų. Tad kol kas šiuo metu nieko daug apie tai negaliu ir pasakyti“,- kalbėjo muziejaus direktorius.

Daugiausia – tinklinės įstaigos

Biržų rajone nuolaidas šeimoms, turinčioms Šeimos kortelę, daugiausia teikia tinklinės įstaigos – vaistinės ir prekybos centras. Pavyzdžiui, prekybos centre „Maxima“ Šeimos kortelės turėtojams į „Maxima“ kortelę sugrįžta daugiau pinigų negu jos neturintiems pirkėjams. Arba Biržuose veikiančioje „Antėja laboratorijoje“ kortelę turintys klientai gali pasinaudoti 20 proc. nuolaida kraujo ir laboratoriniams tyrimams. Programoje dalyvauja ir Lietuvoje žinomas optikos tinklas „Optikos pasaulis“, vaistinės „Camelia“ ir „Eurovaistinė“ ir kitos įmonės.

Biržų rajono verslininkų tarp programos partnerių nėra, bet dėmesį atkreipia programos dalyvių sąraše esanti Panevėžyje registruota įmonė, užsiimanti malkų prekyba Alvydo Kuodžiaus MB „Malkos kūrenimui“. Įmonė Šeimos kortelės turėtojams teikia 15 proc. nuolaidą malkoms ir atskiras nuolaidas jų pristatymui.