Savivaldybės skirtoje paramoje – daug saldumynų ir mėsos, nors prašė vaistų ir aprangos

L. Bataitienės nuotr.
Sąskaita — svarbiausias daiktų įsigijimo dokumentas, tačiau nesivarginta nurodyti prekių pavadinimų, nors savivaldybė tam skyrė 10 tūkt. eurų.
Po to, kai rašėme apie Savivaldybės tarybos sprendimą suteikti 10 tūkst. eurų humanitarinę paramą karo nualintam Ukrainos Chmelnickio miestui, sulaukėme skaitytojų susidomėjimo, kaip buvo panaudotos šios lėšos. Savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė teigė, kad buvo perduoti tik būtiniausi daiktai ir maisto produktai. Tad žvilgtelėkime į pirkinių sąrašą.

Ką byloja sąskaitos-faktūros?

Prekių, perduotų Chmelnickio miestui (kuriame prieš karą gyveno apie 250 tūkst. gyventojų) kaip humanitarinės pagalbos, sąraše yra du generatoriai, šeši motoriniai pjūklai, keturi kompresoriai, septyni prožektoriai ir beveik 30 žiebtuvėlių. Prekės pirktos iš vietos verslininko parduotuvėlės už beveik 5 tūkst. eurų (su PVM).

Didžioji dalis maisto produktų pirkta taip pat iš mažmenine prekyba maisto produktais, buities ir kitomis ūkinėmis prekėmis besiverčiančios rajono įmonės. Savivaldybė už 2,5 tūkst. eurų (su PVM) nupirko 84 pakelius vištienos sultinio (150 g pakelio kaina – 1 euras), 33 pakelius kavos 500 g pakuotėse (po 4,90 euro), 153 pakelius po 250 g pakuotėse (po 3 eurus) ir 151 pakelį greitai paruošiamų makaronų (po 80 centų). Taip pat 156 skardinės mėsos konservų (250 g dėžutės kaina – 2,40 euro). Už panašią kainą paimta dar keli šimtai dėžučių konservų iš kitos mažos rajono įmonėlės. Beje, į Ukrainą savivaldybė išsiuntė daugiau nei 50 kilogramų kelių rūšių sausainių, kurių kaina apie 4 eurus už kilogramą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/