Savivaldybės biudžete kelių remontui – nulis lėšų. Ko galima tikėtis?

L. Bataitienės nuotr.
Žiemai baigiantis, Biržų miesto gatvės atsivėrė visu grožiu – viena už kitą didesnės duobės tuština vairuotojų kišenes. Savivaldybės specialistų teigimu, duobių padaugėjo dėl nepastovių oro sąlygų – pagal galimybes, jos bus užpiltos šaltu asfaltu.
Gatvės ir keliai – nesibaigiantis gyventojų galvos skausmas. Žiemą žmonės skundžiasi, kad keliai nevalyti ir slidūs, o nutirpus sniegui išlenda dar viena bėda – duobės. Jomis nusėtos beveik visos Biržų miesto gatvės. Numatytame šių metų savivaldybės biudžete kelių tvarkymui pinigų neskirta. Gatves šiemet žadama rekonstruoti tik gavus Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšas. Ar savivaldybė neprisidės – kol kas neaišku.

Duobė prie duobės

Biržų miesto Plento gatvė turbūt yra viena iš tragiškiausių rajone. Ne kartą gyventojai skundėsi, kad viena prie kitos esančios kelio duobės gadina automobilius, tad autoservise tenka lankytis dažniau negu įprastai.

“Geriau jau eiti pėstute, nes tiek pinigų, kad kelis kartus per metus tvarkytume automobilį, neturime. Juk kelias yra intensyvus, juo žmonės važiuoja į kepyklą, ta gatve ir savo vaikus vežame į mokyklą, tai kodėl jos niekas netvarko, o pirmiau asfaltuoja ne tokius baisius kelius?“- „Biržiečių žodžiui“ piktinosi Biržų kaimo, Tulpių gatvės gyventojas Romas.

Nutirpęs sniegas apnuogino ir Biržų miesto, Vilniaus bei Dagilio gatves, kuriomis kasdien pravažiuoja daugybė automobilių. Vienos duobės mažesnės, tačiau Vilniaus gatvėje yra ir tokių, kurias, norint apvažiuoti, tenka važiuoti priešpriešine eismo juosta, o tai nesaugu. Vairuotojai keiksnoja, autoservisų darbuotojams darbo netrūksta, bet savivaldybė prioritetus skirsto savaip.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/