Savivaldybei palūkanos neįdomios, o komplekso statybos virs amžiaus statybomis?

Ž. Maniko nuotr.
Savivaldybės administracijos planas imti 1,66 mln. eurų paskolą, iš kurios Sporto ir sveikatingumo komplekso statyboms skirtų tik 600 tūkst. eurų, tarybos nariui Kęstučiui Isakui pasirodė nelogiškas: “Kiek laiko mes tą sporto kompleksą statysime? Tai bus amžiaus statybos. Gal apsimoka imti didesnį kreditą ir greičiau pabaigti darbus?“
Savivaldybės administracija ims ne didesnę nei 1 mln. 660 tūkst. eurų paskolą, iš kurios galėtų padengti skolą rangovams už jau atliktus viešųjų erdvių rekonstrukcijos darbus ir prisidėti prie Sporto ir sveikatingumo komplekso statybų. Tačiau kai kurių politikų nuomone, savivaldybės administracijos specialistai nesugeba apskaičiuoti būsimų palūkanų, o tokiais tempais vykdant statybas, gal verčiau jų nė nepradėti?

Kodėl neima daugiau?

Antradienį vykusiame savivaldybės Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje sprendimo projektas dėl paskolos ėmimo sukėlė tarybos narių diskusijas. Sprendimo projekte numatyta, kas rajono savivaldybė paimtų ne daugiau kaip 1 mln. 660 tūkst. eurų paskolą septynerių metų laikotarpiui. Iš gautų pinigų sumokėtų už jau atliktus Biržų miesto viešųjų erdvių atnaujinimo darbus bei finansiškai prisidėtų prie dabar vykdomų projektų. Vienas iš jų – šiuo metu Biržuose, Basanavičiaus gatvėje statomas Sporto ir sveikatingumo kompleksas, dėl kurio statybų bandė aiškintis tarybos narys Kęstutis Isakas. Jis stebėjosi, kodėl sporto kompleksui iš paskolos bus skirta tik 600 tūkst. eurų.

“Kiek laiko mes tą sporto kompleksą statysime, jeigu vienais metais skiriama 700 tūkstančių eurų, kitais – 600 tūkstančių? Tai bus amžiaus statybos, gal apsimoka pasiimti didesnį kreditą ir greičiau pabaigti tą objektą?“- teiravosi politikas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com