Savivaldybė nutraukė bendrystę su Rusija ir Baltarusija, ruošiasi priglausti pabėgėlius

B. Petkevičiūtės nuotr.
Trečiadienį neeiliniame savivaldybės tarybos posėdyje pritarta Biržų savivaldybės bendradarbiavimo sutarčių su Rusijos ir Baltarusijos miestais nutraukimui, taip pat paaiškinta, kaip planuojama priimti karo pabėgėlius.
Trečiadienį neeiliniame rajono savivaldybės tarybos posėdyje už tai, kad vienašališkai nutraukti bendradarbiavimo sutartis, pasirašytas Biržų r. savivaldybės ir Rusijos (Kursko) bei Baltarusijos (Nesvyžiaus rajono), vienbalsiai balsavo visi tarybos nariai. Taip pat buvo aptartas pasiruošimas apgyvendinti nuo karo bėgančius ukrainiečius.

Nutraukė sutartis

Atsižvelgdama į tai, kad Rusijos ir Baltarusijos šalys vykdo karo veiksmus prieš Ukrainą, savivaldybės taryba nusprendė vienašališkai nutraukti partnerystės susitarimą su Rusijos Kursko miesto Seimo apygarda, pasirašytą 2002 metais. Taip pat nutrauktas bendradarbiavimas ir savivaldybės draugystės sutartis su Baltarusijos Nesvyžiaus rajono savivaldybe, kuri buvo pasirašyta 2009 metais. Už tai vienbalsiai balsavo visi posėdyje dalyvavę savivaldybės tarybos nariai.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/