Ž. Katkūnaitės nuotr.
Svečiui iš miesto − V. Šustauskui ir jo draugei varžybos pareikalavo daug pastangų.
Liepos 10 d. skrebiškiečiams buvo kupinas adrenalino. Aplinką kaitino ne tik aukšta oro temperatūra, bet ir griausmingi muilinių lenktynių garsai. Biržų kultūros centro Skrebiškių skyriaus meno vadovė Marytė Undzėnienė pasakojo, kad renginio mintį pasiskolino iš Lietuvoje vykstančių „Redbull“ muilinių varžybų. Tačiau Biržų rajone tai yra naujiena.

„Ši mintis tikrai nėra mano. Man ji labai patiko. Žinoma, neturėjome nei tokių sąlygų, nei trasų, tačiau viską pritaikėme pagal savo galimybes renginį pavadindami „Linksmosios muilinės“,− pasakojo renginio organizatorė. M. Undzėnienė atviravo, kad visada stengiasi sugalvoti naujų idėjų. „Man labai svarbu senosios tradicijos. Bet labai norisi ir naujovių. Nebuvau girdėjusi, kad kas iš aplinkinių rajonų būtų organizavę tokią šventę. Labai tikiuosi, kad ji patiko tiek dalyviams, tiek žiūrovams“,− sakė moteris. M. Undzėnienė sakė, kad labai tikisi, jog šis renginys bus tęstinis. Atskleidė, kad norėtų, jog šią estafetę perimtų vieni aktyviausių varžybų dalyvių − Šiekštininkų bendruomenė. „Manau, kad renginys pateisino mano lūkesčius. Nors ir dalyvių iki varžybų pradžios nubyrėjo, tačiau jų liko 8“,− sakė organizatorė.

Dalyviai ne tik vietiniai

Į varžybas atskubėjo Šiekštininkų bendruomenė, kuri į „Linksmųjų muilinių“ varžybas atgabeno net dvi muilines. Skrebiškių bendruomenė į varžybas atlydėjo 3 komandas. Dar varžėsi komandos iš Anglininkų, Kilučių ir Papilio. „Nugalėtojo nebuvo. Įsteigėme nominacijas, kuriomis buvo apdovanotos visos dalyvavusios komandos. Lenktynėse pavyko išvengti traumų. Nors incidentų trasoje ir buvo, finišą visi dalyviai pasiekė sveiki“,− pasakojo M. Undzėnienė. Ji dėkojo rėmėjams, prisidėjusiems prie lenktynių įgyvendinimo.

Saugojo atitvarai

Jauniausiam lenktynių dalyviui buvo vos septyneri. Jis pademonstravo didelę savo muilinės galią, pirmame važiavime įveikęs daugiau nei 150 metrų atstumą. Prie starto linijos susitiko įvairių personažų, ir legendinės pasakos „Na palauk“ herojai, gydytojai, vaikai, piratai, kirmėlė, buvo sulaukta ir garbingų svečių − buvusio politiko Vytauto Šustausko. Tiesa, geros nuotaikos iš jo ir jo draugės skrebiškietės nestigo. Jiems, deja, labiausiai nepasisekė, ir jau bandomajame važiavime praskrieję šiaudinių kitkų atitvarus prarado sukibimą su trasa, ir nulėkė nuo kelio. Vėliau komanda pasakojo, kad tikisi gerų rezultatų, nepaisant nelaimingo atsitikimo, bandomajame važiavime.

Po „Linksmųjų muilinių“ varžybų dalyviai ir svečiai galėjo pasimėgauti Biržų kultūros centro Nemunėlio Radviliškio skyriaus teatralų pasirodymu.