Rusų kalbą pakeistų kitomis, bet... kas mokys?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Nuo naujų mokslo metų Vabalninko gimnazijos auklėtiniai galės mokytis ne tik rusų, bet ir vokiečių kalbos.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai siekiant, kad bendrojo lavinimo mokyklose pamažu būtų išgyvendinta rusų kalba, šalies mokyklos stengiasi ieškoti ispanų, turkų ar kitų kalbų mokytojų. Pasak „Biržiečių žodžio“ kalbintų Biržų rajono mokyklų direktorių, kol kas ugdymo įstaigos be rusų, antrąją gali pasiūlyti tik vokiečių kalbą.

Padėtis be išeities?

Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos direktoriaus Vaidoto Butkevičiaus teigimu, ministerija gali norėti daug ko, bet jeigu kitų kalbų mokytojų nėra, tai mokyklos nieko nepakeis.

„Turime vieną vokiečių kalbos mokytoją ir tas atvažiuoja iš Rokiškio rajono. Tai – ne vienintelė mokykla, kurioje tas pedagogas dirba. Įsivaizduokite, koks kitų kalbų pedagogų trūkumas. Tai, ko nori ministerija, yra nerealu“,- komentavo direktorius.

Pasak jo, siūlymas pedagogams persikvalifikuoti irgi prasilenkiantis su realybe. „Ką šnekėti apie persikvalifikavimą, kai mokytojų vidutinis amžius – 55 metai ir pedagogas po kelių metų eis į pensiją. Koks jam tikslas persikvalifikuoti? Tai turi daryti jauni mokytojai, bet tokių nėra. Tad padėtis – be išeities. Tokia situacija ne tik Biržų rajone“,- teigė V. Butkevičius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com