Rūšiuoti beveik išmokome, bet sugalvojo, kaip galėtume patobulėti

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Pasak savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus ekologės J. Bruniuvienės, įstatymas dėl rinkliavos galioja visiems turintiems nekilnojamą turtą. Išvengti mokesčio galima tik pripažinus namą netinkamu gyventi.
Siekiant užtikrinti švaresnę aplinką gyventojai raginami rūšiuoti atliekas. Jau kelis metus Biržų rajono savivaldybės specialistai, kartu su „Ecoservice projektų“ atstovais gyventojams diegė atliekų rūšiavimo taisykles, kurios labai smarkiai skyrėsi nuo įprastų. Gyventojai buvo įpratę visas atliekas mesti į vieną šiukšlinę. Dabar viskas kitaip – sąžiningai tenka rūšiuoti: buitinės atliekos į vieną, plastmasė, popierius, metalas – į kitą konteinerį.
Iš pradžių gyventojams teko lipti per save: sakydavo, kad jiems rūšiavimo nereikia. Tačiau šiandien tai tapo kasdienybe. Dauguma nebegalvodami atliekas meta į joms skirtą talpą. O tiems, kam sunkiau tai padaryti, apie tinkamą rūšiavimą primena konteinerių vežėjai nepaimdami atliekų konteinerio.

Biržų rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus ekologė Jurgita Bruniuvienė pasakojo, kad šiandien atliekų rūšiavimo situacija yra ganėtinai gera. Specialistė pripažįsta, kad prieš šventes nerimavo, kaip seksis laikytis taisyklių, tačiau gyventojai įrodė, kad tvarkytis gali, jei tik nori. Nusiskundimų iš vežėjų sulaukiama labai mažai. Daugiau problemų yra dėl individualių konteinerių išvežimo.

Pastarųjų savininkai yra linkę į rūšiuojamų atliekų konteinerius mesti atliekas, kurių ten mesti negalima, dažniausiai tekstilę. Darbuotojai, kurie yra atsakingi už atliekų išvežimą tokių konteinerių netuština. Nufotografuoja ir prideda lapelį su priminimu, kodėl jų konteineris paliktas pilnas. Tokių atveju, pasak J. Bruniuvienės, pasitaiko neretai.

Kaimuose – konteinerių papildymas

Konteinerių papildymas laukiamas Nemunėlio Radviliškyje, kadangi iš pradžių čia buvo netinkamai apskaičiuotas konteinerių poreikis. Ten jie greitai prisipildo, todėl gyventojams nebėra kur mesti atliekų. Siekiant išspręsti problemą, yra ketinama statyti du papildomus atliekų konteinerius – vieną skirtą plastikui, kitą stiklui.

Taip pat po vieną plastikui skirtą konteinerį planuojama pastatyti Kupreliškyje, Medeikiuose ir Vabalninke. Specialistė mano, kad plastiko atliekų kiekį galima būtų sumažinti – mažinant jo tūrį. „Tarkim išgėrus pieną, jo pakuotę galima suspausti, taip sumažinus pakelio užimamą vietą“,- siūlo J. Bruniuvienė.

Toliau skaitykite elektroninėje laikraščio versijoje (PDF 3 Eur/mėn.)   http://old.skrastas.lt/subscription2/form.php?paper_type=E