Ruoškim šimtines – šildymo sezonas jau čia pat

Asociatyvi nuotr.
Pagal meteorologijos specialisto Broniaus Medinio orų prognozes, šildymo sezonas turėtų prasidėti jau šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje.

Vadovaujantis šilumos teikimo ir vartojimo taisyklėmis, šildymo sezonas pradedamas atsižvelgiant į faktinę oro lauko temperatūrą. Šiluma įjungiama, kai pagal Lietuvos meteorologų skelbiamus duomenis tris paras iš eilės vidutinė oro temperatūra yra žemesnė už +10 laipsnių.

Pasak UAB „Litesko“ Biržų filialo technikos direktoriaus Dainiaus Žižmaro, šildymas ugdymo įstaigose tikriausiai bus įjungtas anksčiau negu ims šilti radiatoriai biržiečių butuose, bet daugiau informacijos direktorius suteikti negalėjo – šildymo pradžią skelbs savivaldybė.

Biržų meteorologijos stoties vyriausiasis specialistas Bronius Medinis „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, kad šiemet ruduo šiltesnis negu įprastai. Pernai tokiu metu šildymas Biržuose jau buvo įjungtas. Pagal specialisto prognozės, orai šios savaitės pradžioje turėtų atvėsti: dieną sulauksime apie +13, o naktį temperatūra nukris net iki +5 laipsnių. Tad vidutinė paros oro temperatūra, kuri nesieks +10 laipsnių, greičiausiai išsilaikys keletą dienų. Vadinasi, biržiečiai jau gali pradėti į kojines kišti santaupas, kurių prireiks jau greitai. Pasak B. Medinio, tikėtina, kad šildymo sezonas prasidės jau šios savaitės pabaigoje arba kitos pradžioje. Tiesa, meteorologas pradžiugino: spalio antra pusė ir lapkričio pradžia bus dar gana šilta. Tad nors ir radiatoriai jau skleis brangiausią šalyje šildymą, bent jau kurį laiką iš tos kojinės gal tiek daug traukti neprireiks...