Rugsėjį Biržuose įvyks automobilių ralio varžybos

L. Bataitienės nuotr.
Bir­žuo­se vie­šė­jo Lie­tu­vos au­to­mo­bi­lių klu­bo pre­zi­den­tas Ro­lan­das Do­vi­dai­tis, ku­ris su me­ru Kęs­tu­čiu Kni­zi­ke­vi­čiu­mi ap­ta­rė au­to­mo­bi­lių ra­lio perspektyvą rajone.
Trečiadienį Biržuose viešėjo ir su savivaldybės meru Kęstučiu Knizikevičiumi susitiko Lietuvos automobilių klubo (LAK) prezidentas Rolandas Dovidaitis. Susitikimo tikslas – aptarti galimybes rugsėjo mėnesį Biržuose surengti vieną iš automobilių ralio etapų.

Nutarta, kad Biržuose ralis įvyks rugsėjo 16 dieną. Pasak mero, detalės dar tikslinamos, bet greičiausiai automobilių karavanas pirmiausia sustos aikštelėje prie Biržų Reformatų evangelikų bažnyčios, o paskui surengs slalomo varžybas Biržų technologijų ir verslo mokymo centro kieme.

Šis automobilių ralis šalyje vyksta jau keliasdešimt metų, ralių „Aplink Lietuvą“ ištakos siekia net 1931 m. kai Kaune buvo duotas startas pirmajam tokiam raliui. LAK Lietuvoje veikia dar seniau, klubas įsikūrė 1926 metais ir jis yra seniausia, automobilininkus vienijanti organizacija šalyje. Šio rugsėjo 15-17 dienomis vyksiančių lenktynių „Aplink Lietuvą” šalies Prezidento taurei laimėti dalyviai per tris dienas turės įveikti 1000 km maršrutą. Lenktynių atidarymas vyks Kaune, o iš ten automobilių karavanas per Kėdainius pasieks Alytaus rajone esančius Daugus, Druskininkus, Šakius ir Tauragę, kur varžydamiesi sportininkai baigs pirmosios dienos kovas. Antrąją dieną ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviai pradės greičio ruože Telšių mieste, po kurio atvyks į Šiaulius, iš ten patrauks į Žagarę. Programoje numatyta, kad antrosios dienos kovos iš Žagarės turėtų persikelti į Biržus, o baigtis Rokiškyje. O trečiąją dieną lenktynių dalyviai pradės Anykščių kartodrome, iš kurio persikels į Ukmergę, o baigs Vilniuje.