Rudens derliaus šventė Parovėjoje

S. Vadapolo nuotr.
Parovėjoje savaitgalį praūžė kasmetinė rudens derliaus šventė. Blogi orai šventinės nuotaikos nesugadino – svečiai vos tilpo į salę. Į vidų suneštos ir parovėjiečių užaugintos derliaus gėrybės.
Savaitgalį Parovėjoje vyko tradicinė Rudens derliaus šventė, kurią organizavo Parovėjos bendruomenė kartu su Biržų kultūros centro Parovėjos skyriumi. Anot Parovėjos bendruomenės pirmininkės Vaidutės Stankevičienės, šventės dalyvių buvo tiek daug, kad vos tilpo į salę.

Laimingoji loterija ir nauja kultūros darbuotoja

Daugiausia susidomėjimo sulaukė be pralaimėjimų surengta loterija. Bilietas kainavo tik du eurus, o laimėjimai – įvairiausios derliaus gėrybės – ir bulvių, ir morkų, burokėlių maišai, ir grūdų vištoms...

„Į bendruomenės fondą surinkome daugiau nei šimtą eurų, lėšas panaudosime kitiems bendruomenės renginiams“,- sakė V. Stankevičienė.

Šių metų renginį vedė Parovėjos skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Ingrida Užubalė. „Parovėja turi naują kultūros darbuotoją, kuri dirba jau antrą mėnesį. Labai ja džiaugiamės“,- teigė V. Stankevičienė. Šventės metu scenoje pasirodė vietiniai meno mėgėjų kolektyvai ir kviestiniai svečiai iš Pasvalio.

Blogi orai nuotaikos nesugadino

Šventinės dekoracijos, kaip ir kasmet – parovėjiečių išaugintos. „Šių metų derlius – tikrai neblogas“,- šypsojosi V. Stankevičienė. Gausi ir Parovėjos bendruomenė, kuriai priklauso apie šimtas narių. Vienas vyriausių – Jonas Užolas – šventės metu pasveikintas asmeninio jubiliejaus proga.

Anot V. Stankevičienės, renginys praėjo sklandžiai, tik gaila, kad dėl prasto oro šventė negalėjo vykti lauke. „Kasmet būdavo geri orai, bet šiemet nepasisekė ir batutus bei kitas lauko pramogas teko atšaukti“,- apie tai, kad dalies šventinių planų įgyvendinti nepasisekė, neslėpė pašnekovė. Tačiau, pasak jos, blogi orai šventinės nuotaikos nesugadino.