„Rinkuškiai“ įžengė į ketvirtą dešimtį

Asm. nuotr.
Prieš trisdešimt metų: (iš kairės): Petras Kalkys, Sigitas Kalkys, LR Prezidentas Valdas Adamkus, Rimantas Čygas.
Penktadienis TŪB „Rinkuškiai“ savininkams buvo ypatingas: bendrą šeimos verslą ir aludarių tradicijas puoselėjantys verslininkai minėjo įmonės trisdešimtmetį. Jis buvo kuklus, bet širdį šildė, kad į ketvirtą dešimtį įžengęs verslas – klesti.

Jubiliejų paminėjo simboliškai

Kadangi karantino metu surengti didelės jubiliejaus šventės negalėjo, savininkai ją paminėjo simboliškai. Lauke susirinko trys bendrasavininkai, trumpai kalbas pasakė ir verslininkus pasveikino kitų įmonių atstovai. O ištikimiesiems įmonės darbuotojams, „Rinkuškiams“ atidavusiems daugiau nei dvidešimt metų, šventės dieną nuotoliniu būdu buvo išdalintos taurės su jų vardais. Vienas iš įmonės savininkų Rimantas Čygas užsiminė, kad prieš penkerius metus, švenčiant įmonės 25-ąjį jubiliejų, buvo kitaip – ištikimiausiems darbuotojams savininkai padovanojo 9 dienų eksursiją po užsienio šalis su antrosiomis pusėmis.

Šeimos amatas

Biržų krašte alus pradėtas virti nuo XI a. pabaigos. Gamybos paslaptys buvo perduodamos šeimose iš kartos į kartą. Iš aludarių šeimos kilęs Jonas Čygas garsėjo ne tik Biržų krašte – aludario „miežinuko“ skanaudavo ir sostinės valdininkai. Paslaptis iš tėčio nusižiūrėjo ir sūnus R. Čygas. Jis pasiūlė kartu imtis aludarystės verslo.

1990 metais Rimantas Čygas kartu su giminaičiais Petru ir Sigitu Kalkiais, įsteigė tikrąją ūkinę bendriją „Rinkuškiai“.

Dabar šeimos versle dalyvauja ir dvi seserys – R. Čygo žmona Rima bei S. Kalkio žmona Danguolė. Taip pat prisidėjo ir jaunoji karta – R. Čygo sūnus Eligijus bei S. Kalkio dukra Egidija. Paklaustas, kokia nuotaika pasitinka verslo trisdešimtmetį, R. Čygas „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad nuotaikos puikios, kaip ir prieš kiekvieną jubiliejų.

Šiandien – vieni stipriausių šalyje

1990 m. pagal autentišką J. Čygo alaus receptūrą, senuose mediniuose kubiluose buvo užraugtas ir pirmasis „Rinkuškių“ alus. Įmonė plėtėsi, buvo rekonstruojami seni ir statomi nauji pastatai, įsigyjama nauja įranga. Uždirbtas pelnas buvo skiriamas įmonės plėtrai. Po kurio laiko „Rinkuškių“ alaus darykla užaugo, išsiplėtė ir šiuo metu yra viena didžiausių lietuviško kapitalo alaus daryklų Lietuvoje, alų parduodanti ne tik Lietuvoje, bet eksportuojanti ir į užsienį. Biržietišką alų pamėgo ir Latvija, Suomija, Rusija, Baltarusija, Ukraina, JAV, Danija, Airija, Azerbaidžanas, Indija, Naujoji Zelandija ir kitos šalys.

Praėjus dvidešimt metų po alaus daryklos įkūrimo, įmonė atidarė restoraną.

Turistai ragauja, o biržiečiai turi favoritus

Paklaustas, kokį alų labiausiai mėgsta turistai, o kokį biržiečiai, R. Čygas kalbėjo:

-Turistai renkasi įvairias alaus rūšis, nes asortimentas yra gana didelis, tad sunku būtų išskirti populiariausias. O biržiečiai nuo seno turi savo mėgstamiausią alų, perkamiausi yra „Proginis“, „Miežinis“ ir „Alaus kelias“. Žmonės mūsų alų mėgsta, nes jis išsiskiria savo skoniu, o kiekviena rūšis yra gaminama atskirai, nenaudojant jokių priedų.

Svarbiausia – pasiūlyti kažką naujo

TŪB „Rinkuškiai“ gaminami produktai ne kartą buvo apdovanoti metų aukso, sidabro medaliais, restoranas „Alaus kelias“ buvo pripažintas sėkmingiausia turistų maitinimo vieta. Ūkio ministerija už nuopelnus verslui apdovanojo įmonę nominacija ,,Lietuvą garsinantis turizmo projektas“. Paklaustas, kas šiame versle yra svarbiausia, R. Čygas „Biržiečių žodžiui'' sakė:

-Šiuolaikiniame versle svarbiausias yra klientas, produkto kokybė bei naujų produktų pasiūla. Taip pat ir pas mus: nuolat stebime rinką ir kuriame naujus produktus, kad visada galėtume savo klientams pasiūlyti kažką naujo.