Religinės bendruomenės prašo rėmimo

M. Undzėnienės nuotr.
Skrebiškių koplyčiai žūtbūt reikia keisti stogą - paramos prašoma gyventojų ir savivaldybės.
Aktyvi bendruomenininkė Marytė Undzėnienė sako, kad gyventojai nemažai prisideda prie Skrebiškių akmeninės, XIX amžių menančios koplyčios išsaugojimo, tačiau ir vėl reikia paramos - stogas yra avarinės būklės, todėl būtina pakeisti. Paramos reikia ir kitoms religinėms bendruomenėms, kurios pinigų tikisi ir iš savivaldybės, ir iš geros valios aukotojų.

Prašo paaukoti Skrebiškių koplyčios stogui

"Stogas paskutinį kartą buvo perdengtas dar tarybiniais laikais, naudotu šiferiu, vietomis palopytas skarda. Skardos lopus vėjas baigia išnešioti, o pro žiojėjančias skyles į vidų laša vanduo, kuris gadina koplyčios turtą. Pripusto ir sniego - jį tenka išnešti kibirais", - pasakojo M. Undzėnienė.
Anot jos, ketinama kreiptis paramos į Savivaldybę, tačiau kaip seksis, dar nežinia. Dėl to sunku ir planuoti, kiek lėšų remontui prireiks.
"Ruošiamės Savivaldybei teikti projektą, bet dar laukiame komercinio pasiūlymo - reikia žinoti medžiagų kainą. Kiek žinau, Savivaldybės lėšos religiniams pastatams labai ribotos. Nesame vieninteliai, kurie kreipiamės paramos, o statybinės medžiagos brangios, stogo perdengimo darbus atliekantys darbininkai taip pat turi savo įkainius, tad būtume labai dėkingi, jei gyventojai sutiktų prisidėti pinigine auka. Vien tik iš aukų, be Savivaldybės paramos, išsiversti būtų sunku. Džiaugiamės, kad mūsų sumanymą palaiko klebonas Vidmantas Kareckas",- kalbėjo M. Undzėnienė.

Galimybės - ribotos

Savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė "Biržiečių žodžiui" sakė, kad religinėms bendruomenėms šiemet Savivaldybė skyrė 10 tūkst. eurų. Ši suma, direktorės pastebėjimu, kur kas didesnė nei pernai - 2021 metais atseikėti tik 7 tūkst. eurų.
Dar 10 tūkst. eurų šiemet skirta ir nevyriausybinėms organizacijoms remti. Pagal nuostatas, anot I. Varzienės, šios lėšos gali būti skirtos ir Skrebiškių koplyčios stogo remontui.
"Mūsų specialistai padėtų atlikti koplyčios stogo sąmatą. Šimtu procentų finansuoti šį projektą vargu ar pavyks, nes rajone yra net kelios skirtingos konfesijos, kitos religinės bendruomenės, kurioms taip pat reikia paramos, tačiau dalinai prisidėti Savivaldybė tikrai galės",- teigė I. Varzienė.

Žmonių geri norai ir darbai

Skrebiškių koplyčia statyta 1847 metais. Ją pastatė Kraštų dvaro ponai Koscialkovskiai. Bažnyčios vidus paskutinį kartą remontą matęs prieš porą metų. Buvo išdažytos koplyčios lubos ir sienos, sutvarkytos išpuvusios grindys, sutvarkyta elektros instaliacija.
Kaimo auksarankis Rimantas Bedalis atrestauravo virš altoriaus esantį Dievo apvaizdos akies paveikslą, geranoriškai priėmė sprendimą atrestauruoti senąsias koplyčios žvakides.
Tąsyk gyventojai koplyčios remontui suaukojo beveik 3000 eurų, daug kas prisidėjo savanoriškais darbais. Jei koplyčios stogas nebus suremontuotas, visi vidaus remonto darbai nueis perniek.

Dėl stogo dangos keitimo

Visi norintys pagal savo galimybes gali paremti

Sąskaita LT414010051005588313, 
Luminor bankas.

Dėl informacijos galite skambinti Papilio parapijos klebonui V. Kareckui tel. 8 687 52428 arba M. Undzėnienei tel. 8 681 76310.