Reiki energija – kelias į gilesnį savęs pažinimą

Ne viskas, kas gydo, turi cheminę formulę. Kartais pakanka užmerkti akis, jausti šilumą delnuose ir leisti sau sustoti. Kai žmogaus kūnas „kalba“ įtampa, perdegimu ar nematomais skausmais, dažnai nepadeda nei diagnostika, nei medikamentai. Tada žmonės pradeda ieškoti to, kas subtiliau – kas liečia ne kūną, o energiją. Vienas iš tokių būdų – reiki, tyli, bet gili kelionė į save, kurios šaknys glūdi ne mistikoje, o tūkstantmetėje žmogaus ir visatos ryšio sampratoje.

Mažai kam žinoma, bet pirmoji oficiali knyga apie elektroterapiją buvo išleista dar 1752 m. Regensburge. Joje Johannas Schaeffleris aprašė, kaip žmogaus kūnas gali būti gydomas elektra – ne kaip smūgiu, bet kaip subtilia jėga. Tai buvo pirmasis bandymas suprasti, kad kūnas reaguoja į neapčiuopiamą impulsą.

Delnų kalba – senesnė nei žodis

Senovės Egipte buvo tikima, kad delnuose slypi tiesioginis ryšys su širdimi. Tuo tarpu XV amžiuje Paracelsas kalbėjo apie „magnetinę rankų galią“, o Kristus savo pavyzdžiu rodė, jog gydymas gali būti perduodamas per prisilietimą. Po kelių šimtmečių Francas Mesmeras išplėtojo gyvybinės „fluidų energijos“ teoriją – jis tvirtino, kad visata pripildyta gydančio magnetizmo, kuris gali būti aktyvuojamas žmogaus valia.

Šiandien visų šių idėjų sintezę atspindi reiki: švelni, bet veiksminga energinė terapija, pagrįsta plaštakų prisilietimu. Reiki seansų metu ne masažuojama, o per rankas perduodama universali gyvybinė energija – tam, kad būtų atkurtas vidinis balansas ir skatinamas natūralus gijimo procesas.

Ką jaučia kūnas, kai jį liečia energija?

Reiki poveikis apima ne tik fizinius, bet ir psichoemocinį aspektus. Tyrimais nustatyta, kad net vieno seanso metu organizme pradeda reikšmingai keistis biocheminiai procesai:

● sumažėja kortizolio kiekis kraujyje (streso hormonas),

● stabilizuojasi kraujo spaudimas ir širdies ritmas,

● pagerėja limfos cirkuliacija bei virškinimo fermentų aktyvumas,

● aktyvinamas imuninės sistemos atsakas,

● sumažėja galvos ir raumenų įtampa,

● sustiprėja melatonino gamyba, pagerinanti miego kokybę.

Kai kurios ligoninės JAV šiandien taiko reiki terapiją kaip papildomą priemonę prieš operacijas – siekiant sumažinti nerimą ir pagreitinti gijimo laiką. Įdomu, kad pagal JAV Nacionalinio sveikatos instituto duomenis, daugiau nei 1,2 mln. amerikiečių bent kartą gyvenime yra dalyvavę reiki seanse.

Tylus prisilietimas, kuris grąžina prasmę

Reiki, kaip terapinė praktika, sugrąžina žmogui tai, ko dažnai trūksta net ir pažangiausioje medicinoje – išgirstą vidų. Kai delnai šyla, o protas nurimsta, užsimezga tylus ryšys su savimi. Galbūt todėl šią praktiką žmonės vadina „energinės atminties pažadinimu“. Reiki moko ne tik gydyti, bet ir būti: sąmoningai, švelniai, tikrai.

Užs. 15980