Reidai pristabdė miškavežius kelyje Biržai – Germaniškis

J. Grubinskaitės nuotr.
„Konkrečių datų negalime atskleisti, nes miškavežių vairuotojai itin greitai dalinasi šia informacija ir, siekdami išvengti patikrinimo, pasirenka kitus kelius“, – informavo Eglė Kučinskaitė.
Praėjusią savaitę socialiniai tinklai mirgėte mirgėjo nuo pranešimų apie tai, kad kelyje Biržai – Germaniškis miškavežiai nesilaiko krovinių vežimo ir kelių eismo taisyklių. Todėl Biržų policijos komisariato (Biržų r. PK) pareigūnai, kartu su Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA), organizavo patikrinimą.

Reagavo ir inicijavo

Neseniai įvyko incidentas, kai viename rajono kelyje iš miškovežio pabiro rąstai. Nelaimės išvengta, tačiau policija neliko abejinga. Biržų r. PK viršininkas Deividas Valtaris sakė, kad tokių patikrų organizavimas yra Lietuvos transporto saugos administracijos kompetencija. „Mes neturime nei priemonių, nei kompetencijų tokioms patikroms atlikti. Reaguodami į pastarojo meto aktualijas dėl sunkiasvorių transporto priemonių eismo ir kitų galimų pažeidimų Biržų rajone, bendrų priemonių vykdymui ir tokių transporto priemonių kontrolei pakvietėme Lietuvos transporto saugos administracijos inspektorius“, – paaiškino D. Valtaris.

Nuolat tikrins

LTSA Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja Eglė Kučinskaitė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad bendra iniciatyva su policija vyko reidai ir jie bus tęsiami ateityje.

„Konkrečių datų negalime atskleisti, nes miškavežių vairuotojai itin greitai dalinasi šia informacija ir, siekdami išvengti patikrinimo, pasirenka kitus kelius“, – informavo E. Kučinskaitė.

Daug pažeidimų

LTSA Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja sakė, kad šio reido metu nustatyta daug pažeidimų – sunkiasvorės mašinos gabena per didelio svorio krovinius, taip pat nesilaiko vairavimo ir poilsio rėžimo reikalavimų. „LTSA labai vertina gyventojų informaciją ir pilietiškumą, norą atkreipti dėmesį į problemą“, – sakė skyriaus vedėja.

Per dvi patikros dienas kelyje Biržai – Germaniškis sustabdyta ir patikrinta 12 sunkiasvorių transporto priemonių, nustatyta – 14 pažeidimų. Dėl visų šių pažeidimų pradėti tyrimai, juos atlieka ir nuobaudas skirs LTSA.