Regina Cibienė: „Man ne tas pats, kas vyksta Lietuvoje“

Asmeninio albumo nuotr.
Regina Cibienė, Didžiojo šeimų gynimo maršo koordinatorė Biržuose, ragina biržiečius aktyviai dalyvauti šioje akcijoje ir nelikti abejingiems Lietuvoje vykdomai politikai.
Pavasario pabaiga, vasaros pradžia yra skirti šeimai – gegužę sveikiname mamas, birželio pradžioje minime Tėvo dieną, o gegužės 15 d. švenčiame Tarptautinę šeimos dieną. Pastaroji šiemet Lietuvoje, nepaisant vis dar nesibaigiančio karantino, bus itin veržli – Vilniuje rinksis iš visos Lietuvos atvykę žmonės.

Prie akcijos jungiasi ir biržiečiai

„Neabejingi Lietuvos piliečiai ir visuomeninės organizacijos rengia „Didįjį šeimos gynimo maršą“. Automobilių kolona važiuosime iš Klaipėdos į Vilnių, pakeliui prisijungiant visų šalies regionų dalyviams. Susirinksime į visos Lietuvos vienybės ir protesto mitingą Vingio parke. Vieningai paliudysime didžiosios daugumos Lietuvos piliečių ryžtą apginti Lietuvos šeimų teises bei Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nustatytą teisinę ir visuomeninę tvarką“, – rašoma oficialiame šio renginio tinklalapyje.

Šios akcijos šūkis yra „Stipri šeima – stipri valstybė!”. Prie šios akcijos jungiasi ir biržiečiai, savo patriotiškumą jau parodę Kovo 11-osios proga organizuotose važiuotynėse. „Biržiečių žodis“ šiandien kalbina Reginą Cibienę, „Didžiojo šeimos gynimo maršo “ koordinatorę Biržuose.

Kaip Jums kilo mintis tapti Didžiojo šeimų gynimo maršo organizatore Biržuose? Ar organizacija užsiimate viena?

Nuo mažens buvau auginama patriotiškoje šeimoje, kurioje visada buvo puoselėjama lietuvybė. Pavyzdžiui, giminių susibūrimų metu visada būdavo iškelta Lietuvos trispalvė ir dainuojamos lietuviškos dainos. Būdama vaikas, jau mokėjau uždraustas tuo metu patriotiškas lietuviškas dainas ir eilėraščius. To išmokė mano seneliai ir mama. Teko paaugliukei dalyvauti ir Sausio 13 -osios įvykiuose, ginti Parlamento rūmus su mama ir būreliu biržiečių.

Visada domėjausi patriotiškumu, tik neturėjau bendraminčių. Jų radau organizacijoje „Patriotiški lietuviai“ – susidraugavau su šios organizacijos Vilniaus skyriaus nariais. Bendraujant su jais, man ir gimė mintis prisijungti prie rengiamų važiuotynių Kovo 11-osios proga. Kad tai įvyktų Biržuose, į pagalbą pasikviečiau biržiečius Auksaną Gasiūnaitę ir Vytą Jušką. Taip ir įvyko tas pirmasis renginys – gražiai paminėjome Kovo -11ąją su gausiu būriu biržiečių ir su visa Lietuva kartu. Mano nuomone, Biržuose labai trūksta įdomių renginių. Daugiausia tai nuobodžios šventės, kuriose jaunimo nedaug, nes jiems šventės idėja nėra patraukli. Norėjosi kažko naujo... O štai organizuoti Didžiojo šeimų gynimo maršo išvykimą iš Biržų jau yra lengviau, nes turiu patirties. Apie tokią renginio formą jau ir seniau galvojau, nes kas vyksta dabar Lietuvoje, jau tylėti nebegalima. Sekiau visas naujienas organizuojamam Šeimų gynimo maršui. Susisiekiau su pagrindiniais organizatoriais, Šeimų sąjūdžio atstovais Kaune ir sutarėme, kad subursiu grupę iš Biržų, kuri prisijungs prie Šeimų gynimo maršo gegužės 15 d. Ėmiausi organizacinių veiksmų ir jau galima sakyti, kad su labai šauniais ir aktyviais bendraminčiais esam pasiruošę šiam renginiui. Sužinojau, kad neturi Pasvalys aktyvaus moderatoriaus, pasisiūlėme su Auksana Gasiūnaite padėti kaimynams. Taigi aš atsakinga už Biržus, o Auksana – už Pasvalį.

Ar biržiečiai registruojasi, buriasi aktyviai?

Po Kovo 11-osios važiuotynių atsirado daugiau bendraminčių, norinčių dalyvauti šiame mitinge, renginyje. Aktyviai jungiasi tie patys, kurie dalyvavo ir kovo mėnesį, daug ir naujų. Malonu matyti besijungiančius jaunus žmones, šeimas. Iki pagrindinio renginio likus kelioms dienoms, iš Biržų vykti į Vilnių yra prisiregistravę apie 100 ekipažų. Kadangi viskas vyksta karantino sąlygomis, organizatoriams reikia viską apgalvoti. Štai, pavyzdžiui, registracija visoje Lietuvoje yra vykdoma todėl, kad žinotume, kiek automobilių atvyks į Vingio parką – bandoma išvengti nesusipratimų ten parkuojant mašinas.

Manau ir noriu tikėti, kad mes, biržiečiai, parodysime, kad ir Biržai yra aktyvūs bei patriotiški. Visus labai kviečiu aktyviai dalyvauti – nebūkim abejingi, vienykimės.

Ar galės prie automobilių kolonos jungtis nesiregistravę žmonės?

Kas neturi automobilių ar negali vairuoti, bus nuomojamas autobusas išvykti iš Biržų ir grįžti atgal, tačiau registracija taip pat būtina. Labai kviečiame negalinčius vykti į Vilnių biržiečius ateiti kolonos išlydėti iš buvusios estrados teritorijos J. Bielinio gatvėje. Kviečiu mus palaikyti kolonai išvykstant iš Biržų ir miesto gatvėse. Biržų grupė iš numatytos vietos pajuda gegužės 15 d., šeštadienį, 8.30 val. ryte. Pradedame rinktis 8.00 val. Transporto priemones raginame pasipuošti Lietuvos, Biržų vėliavomis, renginio atributika. Prie mūsų grupės ties Pasvaliu prisijungs šio miesto grupė ir visi kartu patrauksime į Panevėžį, kur prisijungsime prie visos apskrities grupės. Visus biržiečius, norinčius vykti kartu, kviečiu savarankiškai registruotis seimusajudis.lt tinklalapyje arba telefonu 8-601 84297. Šiuo telefonu taip pat galima kreiptis ir dėl atributikos. Taip pat kviečiu prisijungti prie feisbuko bendros grupės ,,Didysis šeimos gynimo maršas 2021, Biržai“, kurioje dalinamės visa informacija, naujienomis, įvykiais.

Kokios nuotaikos vyrauja šio maršo organizatorių širdyse? Juk tikriausiai tenka bendrauti su visos Lietuvos koordinatoriais.

Taip, išties, bendrauti tenka daug – rengiame bendrus nuotolinius susirinkimus, aptariame visas smulkmenas. Tai tikrai puikūs, veiklūs, linksmi, patriotiški, pilni idėjų žmonės. Labai lengva su bendraminčiais kurti, dirbti. Po renginių bendraujame jau kaip draugai. Ir ateityje planuojame renginius, suburiančius visus lietuvius į vieną didelę šeimą. Nesu partinė, nepriklausau jokiai partijai ar grupei, esu tiesiog aktyvus žmogus ir širdyje patriotiška lietuvė, todėl viską darau iš visos širdies, kartu pasikvietusi ir aktyvius bendraminčius, kuriems nėra tas pats, kas vyksta Lietuvoje.

Ačiū už pokalbį.