Rasta 15 įgriuvų

Biržų RPD nuotr.
Vien per šiuos metus inventorizuota 15 įgriuvų, o ši neseniai aptikta Karajimiškio kaime.
Šiemet Biržų regioninio parko direkcija jau inventorizavo 15 įgriuvų. Direkcijos geologas Šarūnas Kubilius teigė, kad tai pakankamai daug, nes pernai jų buvo 16.

Žiemą buvo sniego, todėl laukuose susistovėjo vandens tirpsmas, jis susigėrė, apsunkino žemę ir prasidėjo griuvimai. Didžiausia įgriuva susidarė Karajimiškio kaime, piltuvo formos. Jos skersmuo 3,4x 2,5 m gylis 1,3 m, o sienelėje atsidengia moreninis priemolis, dolomitas ir gipsas. Įgriuva susidarė netoli buvusios gipso laužyklos.
Specialistas sakė, kad įgriuvos aptinkamos dronų pagalba. "Anksčiau tiesiog eidavome aktyviausiose vietose, o dabar paleidžiame droną, kurio pagalba pamatome juodus taškus žemėje",- paaiškino Š. Kubilius. Specialistas nurodė, kad žemės savininkai neturi teisės užpilti įgriuvų. Pasak jo, savininkai į Regioninio parko direkciją gali kreiptis ir prašyti leidimo užpilti. "Dažniausiai įgriuvas leidžiame užpilti žemėmis tais atvejais, kai kyla grėsmė gyventojų ir pastatų saugumui. Tikrai būna situacijų, kad savavališkai įgriuvos naikinamos, todėl tenka surinkti informaciją ir perduoti aplinkosaugininkams",- pasakojo geologas.

Susijusios naujienos

2022-02-25
Komentarai: