R. Vaiginas trečią kartą šturmuos Seimą

R. Vaiginas teigia, kad dalyvauti rinkimuose nusprendė nenorėdamas nuvilti savo krašto žmonių ir bendrapartiečių.
Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovas Ritas Vaiginas „Biržiečių žodžiui“ patvirtino, kad šį rudenį sieks Seimo nario mandato. Taip pat jis priėmė sprendimą bent iki rinkimų tęsti darbą Biržų rajono savivaldybės taryboje.

Kai kurie regiono laikraščiai buvo paskelbę, kad artimiausiame Biržų rajono savivaldybės tarybos posėdyje socialdarbietis atsistatydins. „Ketinau tai padaryti iš karto po savivaldybių rinkimų, kadangi gyvenu Vilniuje bei dirbu muzikos ir teatro akademijos infrastruktūros direktoriumi, tačiau tuomet patikėjau, kad dirbant kartu su Vyto Jarecko koalicija galima nuversti kalnus ir pakeisti biržiečių gyvenimą. Prisijungiau prie valdančiųjų ir dabar esu visiškai nusivylęs jų darbu. Be pastovių rietenų viešoje erdvėje faktiškai nieko nenuveikta, maža to į mano nuomonę nebuvo pakankamai įsiklausoma. Liberalai, būdami partneriais Vyto Jarecko koalicijoje, sugeba ne tik viešai kritikuoti administracijos direktorių bei kolegas iš valstiečių partijos, bet ir rašyti skundus etikos komisijai. Man tokia situacija nėra priimtina, tarybos nario veikla tarsi praranda prasmę. Ypač nuvylė kaimo mokyklų tinklo pertvarka, kuri buvo priimta. Iš koalicijos pasitraukiau, svarsčiau galimybę atsisakyti tarybos nario mandato. Tačiau situaciją kardinaliai pakeitė didžiulis biržiečių bei partijos Biržų skyriaus narių palaikymas bei jų prašymas pasilikti“, – sakė Ritas Vaiginas.

Paklaustas, kodėl ketina dalyvauti Seimo rinkimuose, socialdarbietis atsakė, kad negali nuvilti Biržų krašto gyventojų, kurie skambino jam ir prašė kelti savo kandidatūrą. „Taip pat partijos valdyba ir taryba ragino mane dalyvauti rinkimuose, kadangi Lietuvos valstiečių žąliųjų sąjunga atsisakė bendradarbiavimo, keliant bendrus kandidatus, su mūsų partija. LSDDP taryba patvirtino mane partijos sąraše šešioliktu numeriu ir iškels mano kandidatūrą vakarinėje Sėlos apygardoje“, – teigia Biržų rajono tarybos narys.

Trečias kartas nemeluos?

Biržų-Kupiškio (dabar Sėlos vakarinė) vienmandatėje apygardoje Ritas Vaiginas jau du kartus kovojo dėl parlamentaro kėdės. 2012 metais jis antrame ture nežymiu skirtumu pralaimėjo socialdemokratui Aleksandrui Zeltiniui, 2016 metais užėmė trečią vietą, į priekį praleidęs „valstietį“ Audrį Šimą ir tą patį A. Zeltinį. 2020 metų spalio 11 dieną vyksiančių Seimo rinkimų Vakarinėje Sėlos apygardoje dėl Seimo nario posto susigrums save išsikėlęs buvęs Biržų rajono meras Valdemaras Valkiūnas, socialdemokratų atstovas Algirdas Raslanas, „darbietė“ iš Germaniškio Alė Pocienė, kirdonietis Audrys Šimas, liberalų sąjūdžio atstovė Deimantė Laumytė, konservatorius Matas Maldeikis.

2019 metų savivaldybių rinkimuose Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Biržų skyriaus sąrašas, kurio lyderiu buvo R. Vaiginas, laimėjo 1 tarybos nario vietą. Tada „Biržiečių žodžiui“ R.Vaiginas sakė, jog rinkimais nusivylė. Tikėjosi, kad į rajono Tarybą pateks bet 2 – 3 Lietuvos socialdemokratų darbo partijos kandidatai, o pateko vos vienas.

– Mažai rinkėjai mumis pasitikėjo. Ką gali vienas padaryti? Nors su koalicijos partneriais gali daugiau nuveikti. Mano įdirbis Biržuose nemažas. Dar kartą verstis per galvą nebereikėjo. Todėl per rinkimus pasirodėme minimaliai. Dauguma žinojo mūsų darbus, bet palaikymo negavom, – kalbėjo R. Vaiginas.

Praleisdamas posėdžius, įstatymų nepažeidė?

Primename, kad paskutinio Biržų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Arūnas Remeika kreipėsi į etikos komisiją ir prašė išsiaiškinti, ar R. Vaiginas nepažeidžia įstatymų, praleisdamas tarybos posėdžius. Etikos komisijos pirmininkė Audronė Garšvaitė Panevėžio regiono laikraščiui teigė, kad R. Vaiginas nenusižengė, nes pažeidimas būtų tik tuo atveju, jei jis būtų praleidęs tris posėdžius iš eilės.

Patikrinęs Biržų rajono savivaldybės tarybos posėdžių protokolus, „Biržiečių žodis“ konstatavo, kad iš 18 šios kadencijos posėdžių R. Vaiginas nedalyvavo 8. Taip pat buvo situacija, kai jis praleido tris iš eilės – 4-ąjį, 5-ąjį ir 6-ąjį. Apie tai byloja tarybos posėdžių protokolai Nr. TRP6, TRP7 ir TRP8.

Jei R. Vaiginas pateks į Seimą, jo vietą taryboje užims T. Karvelytė

Jeigu R. Vaiginas pateks į Seimą arba nuspręs pasitraukti iš Biržų rajono savivaldybės tarybos, jo vietą užims Biržų rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Toma Karvelytė. Ji patvirtino „Biržiečių žodžiui“, kad yra pasirengusi dirbti rajono taryboje. „Konkrečių tarybos nario veiklos tikslų kol kas neišsikėliau, bet manau tęsiu darbus, kurie man yra prioritetas ir dabar veikiant Jaunimo reikalų taryboje – siūlymai dėl jaunimo profesinio orientavimo, darbo vietų kūrimas jaunimui, ekologija, pilietiškumas, kaimo žmogaus poreikiai. Taip pat nenusprendžiau, ar prisijungsiu prie valdančiųjų. Pirmiausia noriu sužinoti valdančiosios koalicijos prioritetines veiklos kryptis ir artimiausius planus“, – sakė T. Karvelytė.