Projektas „Daiktai, pilni gerumo“ skelbia: vaikų daiktai ir žaislai – kilniam tikslui

L.Bataitienės nuotr.
Biržų mieste užėjus pro šias duris, jus pasitiks gardžiausių skanėstų ir kavos kvapas, taip pat galėsite ir paaukoti mažiausiems, tačiau labiausiai nuskriaustiems rajono gyventojams.
Padėti sunkiai sergančių vaikų šeimoms gali ir kiekvienas Biržų gyventojas – tai padaryti galima paaukojant nebenaudojamus vaikų daiktus ir žaislus specialiose labdaros iniciatyvos „Happimess“ dėžėse „Sucré“ kepinių namuose (Biržų mieste, Vytauto g. 36). Čia startavo projektas „Daiktai, pilni gerumo“, kurio metu, pardavus paaukotus daiktus, gautos lėšos skiriamos iniciatyvos globojamoms šeimoms paremti.

Paaukoti galima ir... geriant kavą

Nuo 2016-ųjų veikianti „Happimess“ labdaros vaikams parduotuvė Vilniaus Naujamiestyje – pirmoji tokia Lietuvoje, skatinanti vaikus saugoti Žemę, domėtis atsakingu vartojimu ir dalinimusi daiktais. Lėšos, gautos pardavus paaukotus daiktus labdaros parduotuvėje, skiriamos sunkiai sergančius vaikus auginančioms šeimoms. Per penkerius veiklos metus vaikams skirta paramos už daugiau nei 50000 eurų, „Happimess“ labdaros vaikams parduotuvei paaukota per 40000 daiktų.

„Džiaugiamės, kad lengvai paaukoti nebereikalingus vaikų daiktus gali ir Biržų rajono gyventojai. Dažnai sulaukiame klausimų apie galimybę prisidėti prie labdaros iniciatyvos veiklos paaukojant daiktus, bet procesą apsunkindavo siuntimas paštu ar per kurjerių tarnybą. Nuo šiol Biržų gyventojai galės tai padaryti tiesiog užsukdami deserto su kava“, – sako „Happimess“ iniciatyvos vadovė Milda Mizarienė.

Už gerą – geru

Projekto organizatoriai pabrėžia labiausiai laukiantys kokybiškų ir antrą gyvenimą gyventi tinkamų daiktų: vaikiškų knygų ir žaislų (išskyrus pliušinius), edukacinių ir transporto priemonių, vaikų auginimui skirtų daiktų. „Kviečiame aukoti tokius daiktus, kokius patys norėtumėte nupirkti savo vaikui tokio tipo parduotuvėje. Priimame pilnos komplektacijos, nesulūžusius ir nesuplyšusius, tvarkingai supakuotus daiktus”, – pabrėžia M. Mizarienė. Drabužėlių ir avalynės parduotuvė šiuo metu nepriima.

„Labai norime paskatinti aukoti atvykti kartu su vaikais ir taip parodyti gerą pavyzdį mažiesiems. Kartu atrinkę nebenaudojamus daiktus bei žaislus, padarysite mažus kasdienius darbus, nuo kurių prasideda prasmingi įpročiai – padėti kitam ir tvariau vartoti. O mes kiekvienam, mažam ar dideliam, aukojančiam kilniam tikslui paruošime gėrimą su 10 procentų nuolaida”, – sako Natalija Kurganovė, „Sucré“ kepinių namus valdančios UAB „Biržų duona“ marketingo vadovė.

Socialiai atsakingi

Pasak M. Mizarienės, UAB „Biržų duona“ nuolat prisideda organizuojant panašias akcijas, nes tai – socialiai atsakinga įmonė. „Biržų rajone tai vienintelė bendrovė, kuri su mumis bendradarbiauja ir kartu darysime gerus darbus“,- teigė pašnekovė.

Paaukoti daiktus paliekant juos specialiai tam skirtose projekto „Daiktai, pilni gerumo“ dėžėse galima ne tik Biržuose, „Sucré“ kepinių namuose, bet ir Anykščiuose, Marijampolėje bei Balsių rajone Vilniuje.

UAB „Biržų duona“ priklausančios „boutique“ tipo kepyklėlės – ne tik jaukios ir šviesios erdvės, kviečiančios išgerti šviežiai skrudintos kavos su išskirtiniais desertais ar įsigyti tradicinių lietuviškų duonos gaminių namams. Įmonė nuolat prisideda prie socialiai atsakingo verslo projektų, skatindama juose dalyvauti savo darbuotojus ir produkcijos ragautojus.