Profesijų malūne – žinios, patirtys, emocijos...

Biržų technologijų ir verslo mokymo centro nuotr.
Kaštonų pagrindinės mokyklos 1 a mokiniai mokėsi profesijų Biržų technologijų ir verslo mokymo centre ir sėkmingai įveikė visas užduotis.
Biržų technologijų ir verslo mokymo centro projektas „Profesijų malūnas – mokausi ir mokau“ truko aštuonis mėnesius. Per tą laiką Kaštonų pagrindinės mokyklos 1 b klasės mokiniai ir mokytojos mokėsi ir mokė... profesijų. Nors galima sakyti, kad pirmokėliai profesijas žaidė, tačiau profesijos mokytojos Iveta Ruplėnienė ir Jolanta Širmelienė patikina, kad teko mokytis vieniems iš kitų.

Profesijų malūnas įsuko ne tik mokinius, bet ir mokytojus, profesijos besimokančius moksleivius, kurie sutiko išbandyti savo gebėjimus mažiesiems pirmokėliams ne tik papasakoti apie mokymo centre siūlomas profesijas, bet ir parodė praktiškai. „Reikia pripažinti, kad tai buvo iššūkis mums visiems – ir mokytojams, ir mūsų auklėtiniams, nes reikia sugebėti suprantamai paaiškinti mažam vaikui“,- šypsosi pašnekovės.

Jų pastebėjimu, pirmokėliams labiau patiko klausytis jaunų mokytojų arba studentų pamokų, nes žingeidžiai klausinėjo, atlikinėjo užduotis... „Mokykla prisipildė tam tikro chaoso, vaikų klegesio, bet nuo to mums visiems buvo tik smagiau. O kai reikėjo atsisveikinti, liūdėjome“,- pripažįsta mokytojos.

Idėja parengti ilgalaikį projektą, kuriame dalyvautų Kaštonų pagrindinės mokyklos moksleiviai, kilo ne atsitiktinai – mokymo centras seniai bendravo su Kaštonų pagrindinės mokyklos mokytoja Daiva Dumaše, kuri su dažytojo profesija susipažinti buvo pakvietusi ketvirtokus. Viena pamoka šįkart virto aštuonių mėnesių projektu, kurio metu pirmokėliai susipažino su visomis profesijomis – septyniomis specialybėmis, kurių mokoma centre. Taip pat bendrauta su jų tėveliais. Regis, visi pritarė. Todėl ir į baigiamąjį renginį susirinko ne tik pirmokėliai, jų mamytės, bet ir Kaštonų mokyklos administracijos darbuotojai, žinoma, projekto iniciatoriai – Biržų technologijų ir verslo mokymo centro darbuotojai ir auklėtiniai. „Šio renginio esmė – į baigiamąjį renginį atvykę Kaštonų pagrindinės mokyklos 1 a mokiniai mokė savo bendraamžius iš 1 b klasės. Galėjo pasirinkti labiau patinkančias specialybes ir jie įgavo tiek žinių ir patirties, kad puikiai atsakinėjo į klausimus. Baigiamasis renginys buvo šiltas ir jaukus. Vienas vaikas netgi pasakė, jeigu tėveliai leistų, dabar eitų mokytis profesijos“,- pasidžiaugė I. Ruplėnienė ir J. Širmelienė.

Jų žodžiais, svarbiausia, kad nuo mažumės vaikai suprastų, jog dabar Biržų technologijų ir verslo mokymo centras yra modernus, jame dirba profesionalūs ir savo darbą mylintys mokytojai. Profesijos pamokėles pirmokėliams primins įteikti diplomai ir dovanėlės, o projekto dalyviai pasisėmė naujos patirties, kuri bus naudinga pamokoms ir bendravimui su vaikais.

„Tikimės, kad gražus bendradarbiavimas bus tęsiamas“,- neabejojo profesijos mokytojos Iveta ir Jolanta.