Privalomas testavimas paskatino aktyviau skiepytis

B. Petkevičiūtės nuotr.
Biržų vakcinavimo centre nuo koronaviruso skiepijasi vis daugiau žmonių. Kai kurie iš jų nori išvengti privalomo profilaktinio testavimo.
Regis, koronavirusas iš Biržų pagaliau pasitraukė, sergančiųjų šia infekcija rajone šiuo metu nėra arba tik keli atvejai. Vakcinavimo procesas tęsiasi, o Biržų savivaldybė pagal norinčiųjų pasiskiepyti asmenų skaičių šalies mastu šauna į viršų. Priežastis aiški – nuo kitos savaitės įsigalioja nauja tvarka, kuri numato tam tikrų sričių darbuotojų privalomą testavimą.

Registruojasi aktyviai

Pasak Biržų vakcinavimo centro koordinatoriaus Justo Greviškio, skiepijimosi tempai rajone didėja, nors vasaros pradžioje norinčių pasiskiepyti asmenų buvo labai sumažėję. Vakcinai vaikus registruoja jų tėvai ir skiepijasi įvairaus amžiaus žmonės. J. Greviškio nuomone, norą skiepytis paskatino neseniai Vyriausybės priimtas ir pirmadienį įsigaliosiantis sprendimas dėl privalomų testų.

“Praėjusią savaitę paskiepyta apie 400 rajono gyventojų. Žmonės vis aktyviau registruojasi. Ketvirtadieniais, kai skiepijama be registracijos, vakcinuotis atvyksta apie 30-40 asmenų. Šie skaičiai yra žymiai padidėję, jeigu palygintume su mėnesio pradžia. Biržų rajono savivaldybė dėl vakcinavimo kyla į viršų ir, palyginus su kitais Žemaitijos ar Pietų Lietuvos miestais, yra aukštoje pozicijoje“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė J. Greviškis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/