Primestas energijos taupymo planas – tamsios gatvės, merdinčios įmonės, sergantys vaikai ir valdininkai... namuose?

Redakcijos archyvo nuotr.
UAB „Biržų duona“ vykdomasis direktorius Andrius Kurganovas sako, kad verslui primestomis taisyklėmis ir rekomendacijomis Vyriausybė energetinės krizės neišsispręs.
Energetikos ministerijai parengus energijos taupymo planą, kuris bus privalomas valstybiniam sektoriui, o verslui bei gyventojams – rekomenduojamas, biržiečiai sunerimo, nejaugi teks grįžti į balanos gadynės laikus?

Vaikų sveikata žadėjo nerizikuoti

„Vaikai serga, nes darželyje langai atverti, šalta... Kada įjungs šildymą išvis neaišku, kalbama, kad karšto vandens gali nebūti. Negi taip taupys vaikų sveikatos sąskaita“,- piktinasi mažųjų tėveliai. Redakciją pasiekė žinia, kad kai kuriuose Biržų lopšeliuose-darželiuose tėvams pranešta, kad savivaldybė nurodė taupyti energiją ir prisukti karštą vandenį.

Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius „Biržiečių žodžiui“ patikino, kad nerimaujama per anksti. „Yra higienos normos ir joms nusižengti negalima. Pavyzdžiui, ikimokyklinio ugdymo įstaigose, žaidimų patalpose, minimali temperatūra turėtų būti nuo 21 iki 23 laipsnių celsijaus, todėl šalčiau ir negali būti, o kad keistųsi higienos normos, nebuvo jokios kalbos. Ramūs gali būti ir mokyklinio amžiaus atžalų tėvai – vaikų sveikata nerizikuosime. Žinodami, kad ruduo ir kad peršalimo ligos prasidėjo, šildymą prisukti būtų galima nebent vaikų atostogų metu, bet taip ir anksčiau darydavome“,- teigė E. Januševičius.

Jo nuomone, ministerijos energijos taupymo planas paskatins greičiau priimti patalpų optimizavimo sprendimus – iš mažai naudojamų pastatų ir priestatų perkelti darbuotojus į dažniau naudojamas patalpas. „Niekam ne paslaptis, kad yra pastatų, kurie neišnaudojami efektyviai, o šildyti tuščias patalpas – neekonomiška. Tiesa, ne mūsų skyrius tai sprendžia, mes tik galime teikti siūlymus“,- sakė savivaldybės atstovas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/