Priežastys, kurios gali padidinti odos riebumą

Jeigu dažnai pastebite, kad jūsų oda blizga – gali būti, kad ji pasižymi didesniu riebumu. Nors kiekvieno žmogaus odoje yra riebalinio audinio, tačiau odą drėkinantys ir saugantys natūralūs riebalai kai kada gaminami per dideliais kiekiais. Būtent dėl šios priežasties galima matyti blizgesį ant kaktos, žandų, smakro ar nosies. Įtaką riebumui padidinti gali daugybė skirtingų faktorių. Tam, kad informacijos turėtumėte daugiau, apžvelgsime beveik visus pagrindinius!

Genai

Turbūt niekam nėra staigmena, jog genetika turi įtakos riebalų kiekiui odoje. Jeigu vienas iš tėvų arba abu turi tokio tipo odą, labai tikėtina, kad tai persiduos ir jų vaikams.

Gyvenamoji vieta ir metų laikas

Sezonas ir lokacijos turi įtakos tam, kaip jaučiasi mūsų oda. Labiau riebią odą dažniausiai turi drėgnesniuose, karštuose klimatuose gyvenantys žmonės. Lietuvoje klimato zona nepasižymi šiomis savybėmis, tačiau galite pastebėti, kad vasarą oda atrodo riebesnė nei žiemą. Dėl to verta šiek tiek pakoreguoti savo kosmetikos naudojimo rutiną ir produktus, jeigu norite, kad šio efekto nesimatyti.

Prastas kosmetikos produktų pasirinkimas

Kai kurie žmonės pernelyg jautriai reaguoja į galimybę, kad jų oda yra riebi ir sumaišo mišrų odos tipą su riebiu. Dėl netinkamų išvadų pasirenkamos netinkamos kosmetinės priemonės ir visiškai neatsižvelgiama į jau minėtus sezoniškumo pokyčius. Pavyzdžiui, vasarą ar šiltą pavasarį jau reikėtų naudoti lengvesnius drėkinančiuosius kremus ir gelinio pagrindo valiklius.

Iš kitos pusės, kai kada žmonės persistengia ir pradeda per dažnai valyti riebią odą, dėl ko riebalinių medžiagų atsiranda tik daugiau. Pilnai pakanka veido valymo du kartus per dieną.

Amžius

Nors vyresnis žmogus nebūtinai turės mažiau riebią odą, tačiau pastebimas sąryšis tarp vyresnio amžiaus ir mažėjančio riebalų kiekio odoje. Dėl to vyresni žmonės dažniau turi išsausėjusią arba pernelyg sausą odą ir dėl to labiau pastebimi senėjimo požymiai. Be to, laikui bėgant, su amžiumi keičiasi ir kiekvieno individo odos kompleksija.

Padidėjusios poros

Amžius, svorio pokyčiai ir tam tikros kitos odos problemos gali paskatinti porų padidėjimą. Na, o kuo didesnės yra odos poros, tuo daugiau riebalinės medžiagos jos gamina.

Jeigu susiduriate su riebios odos keliamu diskomfortu ar problemomis, drąsiai kreipkitės į profesionalius kosmetologus ir dermatologus iš Lazerinio Centro bei gaukite konsultacijas ir rekomendacijas problemos įveikimui!

Užs. 10075