Prie kapinių įsigudrino palikti ir buitines atliekas

B. Petkevičiūtės nuotr.
Prie Rinkuškių kaimo kapinių šiukšlių konteinerio aplinkiniai gyventojai sumeta ir iš namų atneštas šiukšles, kuriomis tenka pasirūpinti seniūnijai.
Prasidėjus pavasariui, seniūnijose prasideda aplinkos tvarkymo darbai. Tačiau Širvėnos seniūnijos seniūnas Saulius Eigirdas šį pavasarį pasitiko ne kokiomis nuotaikomis. Seniūnas piktinasi nesupratingais gyventojais, kurie prie Rinkuškių kaimo evangelikų reformatų kapinių įsigudrino palikti ir iš namų atneštą šlamštą.

Prie šiukšlių konteinerio sukrautos atliekų krūvos bendro kapinių vaizdo tikrai nepuošia. „Nesmagu, kai žmonės piktnaudžiauja padėtimi ir verčia savo šiukšles ten, kur neturėtų. Konteineris prie kapinių yra skirtas kapinių šiukšlėms, o ne buitinėms ar kitoms atliekoms. Šiukšles išvežanti įmonė „Ecoservice“ ištuština tik konteinerį, o šalia jo paliktomis atliekomis tenka pasirūpinti mums. Taip elgtis gyventojai neturėtų“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė seniūnas.

Šalia kapinių yra Rinkuškių sodai. Pasak seniūno, tikėtina, kad juose gyvenantys žmonės savo namų šiukšles prie kapinių ir sumeta, nes taip jiems patogiau. Pavasarį seniūnijos laukia ir kiti darbai, pagrindinis iš jų – žolės šienavimas.

„Jau spėjome apsigenėti medžius, kurie trukdė gatvių apšvietimui, nes kai būtų sužaliavę, jie būtų dar vešlesni. Kasmet darbų prisideda, o ne mažėja. Šiemet turėsime prižiūrėti ir kelis naujus objektus. O pagrindinis mūsų darbas – šienavimas. Darbuotojų nedaug, bet stengiamės, kad mūsų prižiūrimos teritorijos nebūtų apžėlę“,- kalbėjo seniūnas.

B. Petkevičiūtės nuotr.
Prie Rinkuškių kaimo kapinių šiukšlių konteinerio aplinkiniai gyventojai sumeta ir iš namų atneštas šiukšles, kuriomis tenka pasirūpinti seniūnijai.