Pradėjo versti Šiaulių direktorių

Pradėjo versti Šiaulių direktorių

Pradėjo versti Šiaulių direktorių

Šiaulių miesto taryba šiandien spręs keisti ar ne Savivaldybės administracijos direktorių Gedeminą Vyšniauską. Vakar jam įregistruota interpeliacija dėl kompetencijos stokos eiti pareigas. Kantrybė trūko koalicijos partneriams.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Iniciatoriai – dešimt politikų

Po interpeliacija direktoriui pasirašė 10 miesto Tarybos narių. Tarp jų ne tik abiejų opozicinių frakcijų, bet ir vienos iš valdančiųjų frakcijų – frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ – nariai. „Tvarkiečiai“ ir yra interpeliacijos iniciatoriai.

„Tvarkiečių“ frakcijos seniūnė Daiva Matonienė parengė Tarybos sprendimo projektą, kuriame siūloma G. Vyšniauską atleisti nuo rugsėjo 1 dienos. Laikinai pareigas siūloma pavesti eiti kitam socialdemokratui – Algimantui Beinoravičiui, direktoriaus pavaduotojui.

Nepasitikėjimas G. Vyšniausku pirmiausia motyvuojamas jo nesugebėjimu spręsti strateginius miesto raidos klausimus.

Direktorius kaltinamas toleruojantis piktnaudžiavimus biudžetinėse įstaigose, ignoruojantis Tarybos Kontrolės komiteto ir Antikorupcinės komisijos rekomendacijas centralizuoti įstaigų viešuosius pirkimus, buhalterinę apskaitą.

Teigiama, jog stokoja vadybinės kompetencijos. Netinkamai koordinuoja Savivaldybės skyrių darbą. Dėl to Tarybos sprendimų projektai rengiami blogai ir vėluojant. Pabrėžiama, jog pats didžiausią dėmesį skiria darbams, kuriuos privalo atlikti žemesnės grandies vadovai ar net specialistai.

Interpeliacijoje mestas ir kaltinimas dėl įgaliojimų viršijimo, didinant finansinę naštą miestui. G. Vyšniauskas šių metų kovo mėnesį parašė raštą Nacionalinei žemės tarnybai dėl valstybinės reikšmės miškų perėmimo Savivaldybės žinion. Sprendimą priėmė vienašališkai, be Tarybos pritarimo.

„Tvarkiečiai“ apsisprendė nebetylėti

Interpeliaciją pasirašęs „tvarkietis“ Alfredas Lankauskas, Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas, „Šiaulių kraštui“ piktinosi, jog G. Vyšniausko komitete nesulaukia. Nors direktorius yra Savivaldybės finansų ir asignavimų valdytojas.

„Strateginiais klausimais kalbėti ateina skyriaus vedėja, bet ne direktorius, – sakė A. Lankauskas. – Kai turėtų ateiti ir jis, ir kelių skyrių vedėjai. Su Vladu Damulevičiumi (buvęs administracijos direktorius – red. past.) bent susipykti galėdavai, su G. Vyšniausku net pasiginčyti neišeina.“

„Lietuvos kontekste matome, kad Šiauliai praranda tempą strateginius klausimus sprendžiant“, – teigė ir D. Matonienė.

Ji pabrėžė, jog pagal URBAN programą, kuri turės įtakos miestų plėtrai dešimt metų, kiti miestai jau techninius projektus yra parengę. Tuo metu Šiauliuose tik projektų sąrašas parengtas. Tarybai teikiamas tvirtinti su visuomene nė nesvarčius.

„Turi ateiti stipresnis administratorius“, – įsitikinusi „tvarkiečių“ frakcijos seniūnė.

D. Matonienės teigimu, merui Justinui Sartauskui prieš kurį laiką buvo siūloma, kad patys socialdemokratai spręstų G. Vyšniausko atstatydinimo klausimą. Bet reakcija buvo neigiama.

„Mes nenorime politinio šou, – teigė politikė. – Galima buvo sutarti ir gal dar sutarsime. Visi sutinka, kad direktorius blogai dirba, bet tyli. Tai kiek galima tylėti?“

Abu politikai „Šiaulių kraštą“ tikino, jog ne artėjantys savivaldos rinkimai verčia peržiūrėti pozicijas. „Tvarkiečiai“ iš valdančiosios koalicijos neketina trauktis.

D. Matonienės nuomone, dėl vienos personalijos, kaip jos likimas bebūtų sprendžiamas, koalicija neturi subyrėti. „Tvarkiečiai“ ir toliau palieka merui ir socialdemokratams spręsti, ką deleguoti į direktorius.

Meras priekaištų neturi

„Aš direktoriui jokių priekaištų neturiu“, – sakė „Šiaulių kraštui“ J. Sartauskas.

Mero nuomone, jeigu iš pradžių G. Vyšniauskui trūko patirties, tai jos įgijęs ir dirba gerai. Svarstė gal kai kam nepatinka, kad „direktorius pats tikrina kiekvieną sąskaitą“? Tarp jų – Menų inkubatoriaus statybos, nors šis projektas ir pavestas Šiaulių regiono plėtros agentūrai.

J. Sartauskas teigė, jog Socialdemokratų frakcija šiandien spręs, ar balsuoti, kad interpeliacijos klausimas būtų įtrauktas į posėdžio darbotvarkę.

Meras neneigia, jog iš „tvarkiečių“ atstovo Vidmanto Japerto buvo sulaukęs siūlymo atstatydinti direktorių. Bet pasakęs, „jog to nebus.“

Dabar J. Sartauską piktina, jog partneriai nesiūlė klausimo pirmiausia aptarti valdančiojoje koalicijoje, partijų vadovų lygmenyje.

„Padoriau elgiasi Darbo partija, kurios nė vienas narys nepasirašė po interpeliacija“, – teigė J. Sartauskas.

Pats G. Vyšniauskas jam teikiamą interpeliaciją laiko „politiniu žaidimu“ ir neketina savanoriškai trauktis.

„Aš – karys, ir negaliu numesti ginklo vidury lauko“, – sakė „Šiaulių kraštui“ direktorius.

Balsavimas slaptas

Direktoriui iš posto išversti užtenka daugumos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų. Bet reikia, kad balsavime dalyvautų minimali dauguma – 16 Tarybos narių iš 31. Balsavimas – slaptas.

Socialdemokratų frakcija yra sumažėjusi iki 10 narių. Jeigu interpeliacijos nepalaikytų dar Darbo partijos frakcija (3 nariai) bei nauja nuo socialdemokratų atskilusi taip pat trijų narių frakcija, jau galėtų susidaryti G. Vyšniauskui palanki minimali 16 balsų dauguma.

Naujos frakcijos seniūnas Denis Michalenko „Šiaulių kraštui“ sakė, jog frakcija tikrai dalyvaus balsavime, tik kaip balsuos, negali pasakyti. Jis stebėjosi, kad socialdemokratai naujos frakcijos pozicija iki šiol visiškai nesidomėjo.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

DIREKTORIUS: Gedeminui Vyšniauskui klausimų neturi nė žurnalistai – atsakymo vis tiek reikės ieškoti pas specialistus.

Jono TAMULIO nuotr.

POZICIJA: Daiva Matonienė, interpeliaciją inicijavusios frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnė: „Visi sutinka, kad direktorius dirba blogai, bet tyli. Kiek galima tylėti?“