Politikas P. Plepys: „Būsto socialiniams žmonėms nenuomočiau“

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Posėdžio metu Petras Plepys uždavė klausimą Zitai Marcinkevičiūtei, ar ji mano, kad žmonės nuomos būstus savivaldybei, žinodami, kad jie bus naudojami kaip socialiniai būstai. Ir į tą klausimą paskui atsakė pats: „Aš tai nenuomočiau“.
Vakar vykusiame Teritorijų vystymo, aplinkos apsaugos, miesto ūkio ir kaimo reikalų komiteto posėdyje tarybos narys Petras Plepys pareiškė, kad pats būsto, kuris būtų naudojamas kaip socialinis, nenuomotų ir už tai sulaukė administracijos direktorės Irutės Varzienės kritikos dėl žmonių diskriminacijos.

Galimybė legalizuoti veiklą?

Komiteto nariai svarstė, ar pritarti projekto sprendimui, kuriuo būtų leidžiama savivaldybei socialinius būstus ne tik pirkti, bet ir nuomoti iš fizinių ir juridinių asmenų ne trumpesniam, kaip penkerių metų laikotarpiui.

“Kaip jūs galvojate, ar bus norinčių nuomoti butus, žinant, kad jie bus skirti socialiniams žmonėms?“- į savivaldybės Strateginio planavimo ir turto valdymo skyriaus vedėją Zitą Marcinkevičiūtę, pristačiusią projektą, kreipėsi tarybos narys P. Plepys. Vedėja patikino, kad tai nėra pagrindinė priežastis, dėl kurios būtų sunku rasti nuomotojus. Tačiau, anot jos, dauguma butus nuomojančių asmenų tokiai veiklai leidimo neturi, verčiasi nelegaliai, todėl vargu ar sandorį norėtų teisiškai įforminti.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/