Policininkai be ženklelio: po darbo tampa visuomenės herojais

Asmen. nuotr.
Policijos rėmėja Milda Inkėnaitė dažnai patruliuoja su pareigūnais.
Biržų rajone prieš trisdešimt metų policijos pagalbininkų buvo daugiau nei 80. Šiandien – 12. Daugeliui sunku suprasti, kam reikalingi policijos rėmėjai, jeigu Lietuvoje yra nemažai pilnu etatu dirbančių policijos pareigūnų? Apie policijos rėmėjų darbą sutiko papasakoti prieš šešerius metus prie jų prisijungusi Milda Inkėnaitė ir Biržų policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Mindaugas Balčiūnas.

Kiekvienas rėmėjas turi „kažką tokio“

Prieš kelis dešimtmečius atsiradę policijos rėmėjai už šią veiklą atlygio negauna, nors jų darbas nėra lengvas ir saugus.

„Kiekvienas, kuris nori tapti policijos rėmėju savyje turi kažką tokio, ko neturi kiti. Nors policijos pareigūno ir rėmėjo veiklos yra tapatinamos, tačiau būti policijos rėmėju galbūt yra net ir sunkiau. Jis negaudamas visiškai jokio atlyginimo savanoriškai budi, saugo, stebi. Ir viskas tik dėl saugesnės aplinkos“,- sako M. Balčiūnas.

Policijos rėmėjai neturi jokių specialių priemonių, todėl net jei jie ir pakliūtų į keblią padėtį, situaciją tektų suvaldyti pasinaudojant vien tik savo išmone ir gebėjimu bendrauti.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

Susijusios naujienos