Polaidis atvėrė opiausias vietas

V. Leščinskienės nuotr.
Kvetkų kaimo gyventojas Vidmantas Kraupas stebi, kaip tvinstantis Nemunėlis veržiasi į jo kiemą – upė jau pasiekė gyventojo tvorą.
Kalėdas sutikome lede, o štai Naujuosius – klane, bet dabar ir vėl sninga... Per pirmąsias metų dienas vandens lygis Nemunėlyje pakilo dvigubai, nedaug trūko iki stichinio lygio. Patvino ir kitos Biržų rajone tekančios upės.

Pripratęs prie potvynių

Antradienį pakalbintas kvetkietis Vidmantas Kraupas rodė, kad Nemunėlis siekia jo kiemo tvorą. „Vakar įbedžiau pagaliuką, kad patikrinčiau, kiek per naktį pakilo vandens lygis, bet kitą dieną to pagaliuko neberadau“,- apie sparčiai kylantį vandens lygį kalbėjo pašnekovas. Jis džiaugėsi, kad sinoptikai pranašauja šaltį, o tai reiškia, kad vandens kiekis sumažės. „Jau dabar po kiemą vaikštant vanduo žliugsi, taip žemė permirkusi. Baisu buvo, kad iš kiemo automobiliu niekur nebeišvažiuosiu, įklimpsiu, o taip jau yra buvę“,- sakė V. Kraupas.

Šioje, šalia Nemunėlio esančioje sodyboje, Vidmantas pasakojo gyvenantis daugiau nei dvidešimt metų. Vyras matęs ir didesnių upės potvynių. „Pernai pavasarį vaikščiojau po kiemą su žvejo batais“,- prisiminė V. Kraupas, juokaudamas, kad tada ėmė mąstyti, gal baidarę įsigyti. „Nors dar nėra mums ko dejuoti, Rusnės lygio nepasiekėme“,- pasiguodė jis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com