Pokalbis su koronavirusu sergančiu administracijos direktoriumi

Felikso Grunskio nuotr.
V. Eidukas teigė, kad pavaduotojo neturi, nes nerado žmonių, kurie sutiktų užimti šias pareigas.
COVID-19 susirgęs administracijos direktorius Vidas Eidukas neslepia – jaučiasi nekaip, tačiau, kaip pats juokauja, atvėsti neleidžia nuolat skambantis telefonas. Metų galas, reikalų daug, o abu vadovai – meras ir jis – serga. V. Eidukas sutiko papasakoti apie savo savijautą, administracinius reikalus. Nejučia pokalbis pasisuko ir apie nuotaikas, kurių lydimas direktorius sutinka metų pabaigą.

Nustebino dėmesys

„Keturis kartus prasprūdau, tačiau penktas kartas nemelavo“, – sako V. Eidukas, kuris iki šiol nors ir turėjo kontaktų, tačiau išvengdavo koronaviruso. Dabar direktorius jaučia visus simptomus, dusulį, vargina kaulų laužymas, temperatūra, tačiau gydosi namuose.

„Esu nustebęs, koks aukštas medicinos sistemos lygis: tik į telefoną gavau pranešimą, kad mano koronaviruso testas teigiamas, po 10 minučių jau paskambino šeimos gydytoja, paklausti, kaip jaučiuosi. Ji davė patarimus, įspėjo, kad gerčiau daug skysčių, liepė kreiptis, jei savijauta pablogės“, – pasakojo V. Eidukas.

Jis buvo gražiai sujaudintas ir administracijos darbuotojos skambučio. „Kadangi sunkesniems ligoniams naudojamas persirgusiųjų kraujas, darbuotoja pasakė, kad yra pasiruošusi duoti kraujo, jei prireiktų. Man tai suteikia tikėjimo, kad mūsų komanda yra tikrai susiformavusi, jei mes galime vienas kitam pasiūlyti tokią pagalbą“, – pasakojo V. Eidukas.

Svarstė galimybę trauktis

Nepaisant sutvirtėjusios komandos, direktorius užsimena, kad buvo mintis iš pareigų trauktis. Kas galutinai lemtų jo sprendimą – neatskleidžia. „Vargina politinės rietenos, nenoras kartu dirbti ir diskutuoti rajono labui. Nereikia politikuoti, reikia kartu priimti sprendimus ir džiaugtis, kad juos darome visi kartu vardan žmonių gerovės“, – teigia V. Eidukas.

„Šiemet pavyko įgyvendinti daug darbų. Turėjome tikslą kiekvienoje seniūnijoje sutvarkyti bent po vieną gatvę. Norėjome atlikti darbus kokybiškai, todėl tvarkomos gatvių dangos buvo nuolat tikrinamos. Po kiekvieno sluoksnio imami laboratoriniai mėginiai. Buvo rasta nekokybiškai paklota danga tik Biržuose Geležinkelio gatvėje ir rangovai turėjo ištaisyti neatitikimus“, – pasakojo administracijos direktorius.

Kodėl administracijos direktorius vis dar neturi pavaduotojo, kuris sušvelnintų tenkantį darbo krūvį? V. Eidukas teigė, kad tai yra politinio pasitikėjimo postas, o kandidatai, kuriuos jis norėjo matyti šiose pareigose, jas užimti atsisakė. „Buvo penki žmonės, kuriems siūliau ateiti, tačiau atsakomybė yra didelė. Ne vienas man pasakė: „Vidai, palaikysiu tave, tačiau pats į tai eiti nenoriu.“

Kitų metų perspektyvos nedžiugina

Nors ir serga, administracijos direktorius turi atsiliepti ne į vieną skambutį. Metų galas, daug klausimų, todėl neįmanoma atsitverti tylos siena. Reikia sudėlioti praeitų metų finansus ir ruošti kitų metų biudžetą, kuris bus tvirtinamas vasario mėnesį.

„Kadangi šiuo metu svarstomam Seime biudžetui yra numatyta mūsų savivaldybei skirti apie 800 tūkst. eurų mažiau negu buvo patvirtinta šiemet, kitais metais bus liūdniau. Abejoju, ar galėsime pradėti naujus projektus. Net tuos, kuriems skiriamos europinės lėšos ir reikalingas savivaldybės prisidėjimas“, – neslepia V. Eidukas.

Paklaustas, ar nebus palaidota saulės jėgainių parko Vabalninke idėja, administracijos direktorius teigia, kad šis prioritetas išlieka: „Šiuo metu administracijos komanda daro paskaičiavimus ir puoselėja idėją, kurią pateiks svarstymui gerbiamiems tarybos nariams. 2021-2027 metų Europos sąjungos perspektyvoje numatytos lėšos žaliajai energetikai, reikėtų jomis pasinaudot. Tačiau aš manau, kad į saulės jėgainių parką eisime, nes čia yra ateitis. Jo dėka mes sutaupytume visas lėšas, kurias skiriame savo įstaigoms aprūpinti elektros energija. Dėl to galėtume įdiegti atnaujintą šildymo sistemą. Statome sporto kompleksą, reikia mąstyti ir apie tai, kaip mažinti jo eksploatacines išlaidas. Visur viena išeitis – žalioji energetika. Apie visa tai būtina galvoti ir paruošti kelią, kad kitoje kadencijoje valdantieji galėtų tęsti pradėtus darbus. “