Poilsiui ir jaukioms šeimos šventėms – žalioji ramybės oazė sode

Sodas – tikra atgaivos oazė šalia jūsų namų. Turbūt sunkiai Lietuvoje rastume šeimą, kuri neturėtų ar nenorėtų turėti žalio ir gaivaus plotelio, kuriame galėtų išsitiesti ant žolės ir pailsėti mėgaujantis gardžios arbatos puodeliu. Natūralu, kad sodas šiltuoju sezonu taip pat dažnai tampa ir šeimos švenčių vieta – čia susirinkus švenčiami gimtadieniai, minimos sukaktuvės ar kitos svarbios datos. Vis dėlto, tam, kad sode ilsėtis būtų ir jauku, ir patogu, tenka skirti nemažai laiko, pastangų ir investicijų.

Investuokite į poilsio zoną savo kieme

Pirmieji dalykai, kuriais turėtumėte pasirūpinti kurdami savo svajonių sodą yra išsamus apželdinimo planas. Šis žingsnis ypač svarbus naujakurių sodybose, nes vos įsigijus sklypą reikėtų apsvarstyti ir visas jo apsodinimo galimybes. Tiek paprasti medžiai, tiek dekoratyvūs vaismedžiai auga ne taip sparčiai, kaip kartais norėtųsi, todėl pasirūpinti žalia namo aplinka galite dar nė nepradėję jo statybos. Pravartu nusibraižyti sodo planą ir jame „įkurdinti“ būsimus augalus – taip bus lengviau įsivaizduoti bendrą sodo vaizdą. Atminkite, kad nepriklausomai nuo norų derėtų nepamiršti to, kad augalai bėgant metams plėsis, todėl pasidomėkite jų augimo ypatybėmis. Taip galėsite tiksliau įvertinti, kokio dydžio tarpus reikėtų palikti tarp augalų. Stokojantiems laiko ar pagrindinių žinių apie augalus verta pagalvoti ir apie apželdinimo specialisto konsultaciją. Patyręs šios srities žinovas patars, kokių augalų verčiau nesodinti greta vienas kito bei pasiūlys optimaliausius sprendimus jūsų sodui.

Jau kelerius metus skaičiuojančių sodų šeimininkai gali apsvarstyti ir gerokai didesnių investicijų reikalaujančių pokyčių galimybes. Pastaraisiais metais populiarėja tvirtų ir ilgaamžių pastatų statymas sode. Kone dažniausias jų – patogi pavėsinė, kurioje galima jaukiai įsitaisyti karštomis vasaros dienomis ar pasislėpti netikėtai užklupus lietui, toks statinys pravers ir šeimos švenčių metu. Mėgstantys ilgai vakaroti gryname ore turėtų apgalvoti ir nuspręsti, ar leidžiant laiką sode bus reikalingas apšvietimas. Nedidelėje pavėsinėje ir aplink ją malonią atmosferą galima sukurti naudojant įvairaus dydžio lempučių girliandas. Vis dėlto, didesniame sodo statinyje verčiau iš anksto pasirūpinti lengvai pasiekiama elektros instaliacija, kuria galėtumėte naudotis prireikus didesnio šviestuvo.

Savo ruožtu vandens pramogų entuziastams galima apsvarstyti ir apie mažytį, tačiau nuosavą SPA centrą sode. Pastaraisiais metais išaugęs pirčių populiarumas sodybų šeimininkams suteikia galimybę tiek įsigyti jau surinktą medinę pirtį, tiek susiprojektuoti savo svajonių pramogų zoną patiems. Vis dėlto, tokie statiniai reikalauja gerokai daugiau vietos, todėl turėtumėte gerai įvertinti turimą laisvą vietą savo sode. Taip pat svarbu atsižvelgti ir į savo finansines galimybes. Mažų pirtelių kaina siekia bent kelis tūkstančius eurų, todėl prieš įsigydami ar pradėdami patys ręsti tokį statinį pagalvokite, ar pakaks turimų lėšų visiems planuojamiems darbams atlikti. Jei paskaičiavę sąmatą pastebite trūkumą, kreipkitės dėl asmeninės lanksčios ir jūsų lūkesčius geriausiai atitinkančios paskolos internetu. Visą informaciją apie vartojimo paskolas rasite GENERAL FINANCING BANKO puslapyje.

Pramogos mažiesiems gryname ore

Be abejonių, leisti laiką gryname ore vis labiau sušylančiais pavasario vakarais smagiau kartu su visa šeima, tačiau mažus vaikus auginantys tėvai tikrai žino, kad sudominti ir motyvuoti mažuosius gamtos tyrinėjimui kartais gali būti gana sunku. Mažylius dažniausiai vargina nepatogūs drabužiai ir ne itin įdomios veiklos kieme, todėl tėveliams pirmiausia reikėtų pasirūpinti būtent šiais dviem aspektais. Pasirūpinti šilta, tačiau judesių nevaržančia ir elastinga apranga tikrai nebus sudėtinga – šiais laikais tiek internete, tiek fizinėse parduotuvėse gausų įvairiausius poreikius atitinkančių vaikiškų rūbų. O štai sukurti naujų pramogų sode gali būti kiek sudėtingiau. Visgi, pradėti vaikiškų veiklų įrengimo darbus reikėtų nuo planavimo. Apsvarstykite, ar jūsų sode galėtų patogiai įsikurti sūpynės, čiuožykla, karstynės ar kiti lauko žaidimai. Ypač svarbu šiems įrenginiams rasti saugią vietą – pastaroji neturėtų būti visai šalia vandens telkinio ar senų, aukštų medžių, kurių šakos gali būti pavojingos žaidžiantiems mažyliams. Jei ruošiatės žaidimų erdvės elementus įsigyti jau pagamintus, rinkitės specializuotas parduotuves ir sertifikuotus gamintojus. Kitu atveju žaidimams skirtos karstynės, laipynės ir kiti įrenginiai gali būti nesaugūs ar sutvirtinti nepatikimomis detalėmis, dėl ko išauga ir susižeidimų rizika. Tiesa, daug lemia ir pats įtvirtinimas – pasirūpinkite, kad įsigyti lauko žaislai iš anksto paruoštoje erdvėje stovėtų patikimai ir tvirtai. Jei tuo pasirūpinti patys stokojate įgūdžių, verčiau užsisakykite meistro paslaugas, kuris galės parengti numatytą plotą ir užtikrinti visapusį saugumą.

Užs. 9923