Plento dviračių maratone triumfavo stipriausieji

Vakar vykusiame Šiaulių plento dviračių maratone profesionalų grupėje nugalėtojais tapo klaipėdiškis Justas Klimavičius ir panevėžietė Aušrinė Trebaitė. Pernai Šiaulių plento dviračių maratoną laimėjęs „Tour de France“ dalyvis Tomas Vaitkus taupė jėgas ir finišavo dešimtas. Šios dviračių lenktynės yra II-asis Plento maratonų taurės-2012 etapas.

Irena BUDRIENĖ

irena@skrastas.lt

Mynė 72 kilometrus

Rengėjų – klubo „S-Sportas“ ir Šiaulių miesto sporto mokyklos „Dubysa“ – duomenimis, šiemet norinčiųjų išmėginti savo jėgas plento dviračių varžybose sulaukta daugiau nei pernai. Į Šiaulius iš įvairių Lietuvos kampelių suvažiavo šimtas profesionalų ir per du šimtus įvairaus amžiaus mėgėjų. Atvyko sportininkų ir iš Latvijos bei Estijos.

Maratono dalyviai vėl turėjo galimybę palenktyniauti su vienu stipriausių Lietuvos dviračių sporto profesionalų Tomu Vaitkumi – pernai metų Šiaulių plento maratono laimėtoju.

Dviratininkai startavo nuo Šiaulių miesto savivaldybės, sukdami Trakų gatve link Talkšos ežero. Trasa lenktynėms parinkta sudėtinga – su staigiais posūkiais, kalneliais. Rato ilgis – 7,2 kilometro.

Vienuoliktą valandą startavę profesionalai mynė dešimt ratų – iš viso 72 kilometrus.

Pirmasis vyrų elito trejetas finišavo gerokai atsiplėšęs nuo kitų maratono dalyvių. Pirmas finišą kirto dvidešimtmetis klaipėdietis Justas Klimavičius, atstovaujantis „Velostreet-Fuji Team“ komandai. Lyderis maratoną įveikė per 1 valandą 46 minutes ir 21,19 sekundės.

Iškart po finišo už pagalbą jis dėkojo savo komados draugui Domui Manikui. „Mūsų važiavimas buvo komandinis, be draugo darbo nebūčiau laimėjęs“, – neslėpė J. Klimavičius. Jaunas dviratininkas tvirtino esąs geros formos ir į Šiaulius važiavo nusiteikęs pasiekti aukštų rezultatų.

Antrasis per 1 valandą 46 minutes ir 21,55 sekundės finišavo kaunietis, „Velomanija-Niskama“ komandos atstovas Eimantas Gudiškis. Trečią vietą užėmusio Domo Maniko rezultatas – 1 valanda 46 minutės ir 32,64 sekundės.

Tarp profesionalių moterų stipriausia buvo panevėžietė Aušrinė Trebaitė, „El-Eko-Sport“ komandos atstovė, atmynusi per 1 valandą 48 minutes ir 33,27 sekundės.

Tos pačios komandos narė Vaida Pikauskaitė liko antra, finišavusi per 1 valandą 48 minutes ir 39,93 sekundės.

Tatjana Kaliakina iš Vilniaus „Sietyno“ sporto mokyklos „Focus“ komandos atmynė trečia per 1 valandą, 51 minutę ir 48,86 sekundės.

Nugalėtojams įteikti pagrindiniai prizai – širdies ritmo monitoriai.

Ilgąją distanciją įveikė ne tik elito grupė

Aštuoniolikmečių grupėje nugalėjo Arnas Pelaitis iš „Velostreet-Fuji Team“ komandos, atvažiavęs per 1 valandą 48 minutes ir 01,09 sekundės.

Tarp trisdešimtmečių mėgėjų vyrų stipriausias buvo Elijus Čivilis iš „Top Team“ komandos, atmynęs per 1 valandą 47 minutes ir 47,39 sekundės.

Keturiasdešimtmečių vyrų grupėje nugalėjo Raimondas Kalina iš Vilniaus „Focus“ komandos. Jo laikas – 1 valanda 48 minutės ir 06,22 sekundės.

Penkiasdešimtmečių grupėje nugalėjo Saulius Janeliūnas iš „Komi“ komandos, atmynęs per 1 valandą 49 minutes ir 1,30 sekundės.

Tarp 22 kilometrus mynusių keturiolikmečių jaunuolių stipriausias buvo „S-Sportas“ komandos atstovas Ignas Ambrazas, atvažiavęs per 36 minutes ir 33,95 sekundės.

Moterų mėgėjų keturiasdešimtmečių grupėje ilgąją 72 kilometrų distanciją pasirinkusi Jolanta Bendoraitienė, atstovaujanti klubui „Velomanai“, finišavo per 2 valandas 5 minutes ir 27,19 sekundės. Jai organizatoriai skyrė pirmąją vietą kartu su Julija Kaznačenko, nes Jolantai reikėjo įveikti tik 21,6 km - mėgėjams skirtą distanciją.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

TRIUMFAS: Vyrų elito grupėje pirmas finišo liniją kirto dvidešimtmetis klaipėdietis Justas Klimavičius, atstovaujantis „Velostreet- Fuji Team“ komandai. Lyderis maratoną įveikė per 1 valandą 46 minutes ir 21,19 sekundės.

PROFESIONALAS: Lietuvos dviračių sporto profesionalas Tomas Vaitkus į Šiaulius atvyko norėdamas palaikyti savo draugus dviračių maratono organizatorius. Pernai Šiaulių plento maratone laimėjęs T. Vaitkus šiemet taupė jėgas kitoms rungtynėms, todėl „visu greičiu“ nemynė. „Tegul laimi jaunimas“, – šypsojosi jis.

ATGAIVA: Svilinanti kaitra neatbaidė dviračių maratono entuziastų – ir profesionalų, ir mėgėjų. Netrūko ir juos palaikančių sirgalių, kurie norėdami padėti atsigaivinti ilgus kilometrus minantiems dviratininkams laistė juos vandeniu.

ŠVENTĖ: Šiauliai praėjusį vakar sulaukė dviračių sporto šventės – antrą kartą miesto gatvėmis važiavo Šiaulių plento dviračių maratono dalyviai.

Daugiau nuotraukų - "Šiaulių krašto" FACEBOOK puslapyje.