UAB „Vėjo projektai“ nuotr.
Tokie elektriniai autobusai „Dance“ gaminami Lietuvoje ir sakoma, kad kitose savivaldybėse jie pasiteisino. Ar Biržų savivaldybės vadovybė pajėgs finansuoti netaršių autobusų įsigijimą – parodys laikas.
Susisiekimo ministerija „mojuoja“ milijonais ir sako, kad savivaldybės galės įsigyti netaršių autobusų, bet kai pasigilini... Ar bus Biržuose netaršių autobusų?

Abejoja, ar bus naudos

Du trečdaliai Lietuvos savivaldybių neturi darnaus judumo planų. Tačiau neseniai 42 savivaldybėms atsivėrė naujos galimybės, nes miesto ir priemiestinio viešojo transporto priemonių parko atnaujinimo netaršiomis transporto priemonėmis projektams valstybė skiria net 66 mln. eurų. Anot UAB Biržų autobusų parko direktoriaus Mariaus Šerno, jeigu „kirviu“ eisime link žaliojo kurso, tai šis projektas tinka, bet jis ramiu veidu negalėtų savivaldybei siūlyti tokio varianto, nes finansiškai neapsimoka.

M. Šernas teigė žinantis apie projektą ir jau rengiami dokumentai paraiškos teikimui. „Bet ar tai perspektyvu, drįstu abejoti. Tokie autobusai kainuoja apie 200 tūkst. eurų, o jų dyzelinis analogas kainuoja 100 tūkst. eurų. Reikia turėti savo 100 tūkst. eurų indėlį... Tad, tai vienas iš brangesnių projektų“, – įsitikinęs direktorius.

Jis atkreipė dėmesį, kad Susisiekimo ministerija viso projekto nefinansuoja. „Finansuojama dalis priklauso nuo dyzelinio ir elektrinio autobuso skirtumų. Tai yra pakankamai sudėtinga, nes ne visi turi analogus. Todėl reikalingi šimtatūkstantiniai prisidėjimai, o ir reikalavimai labai keisti“, – pastebi M. Šernas.

Jeigu reikėtų skolintis dviejų autobusų pirkimui apie 200 tūkst. eurų, tai už tokią sumą įmonė 2021 metais bendrovė įsigijo 4 autobusus. „Todėl investuojant į naujus pirkinius dabar, paslaugos savikaina iššoktų iki padangių. Mes nesame prieš, bet... Mojuoja milijonais, aiškina, kad visiems duos, bet kai pradedi gilintis...“- atsidūsta vadovas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com