Pinigai – keliams

Ž. Maniko nuotr.
Savivaldybė gavo papildomų lėšų, kurios anksčiau būdavo naudojamos žvyrkelių asfaltavimui, o šį kartą galima atlikti ir kitus darbus.
Lietuvos automobilių kelių direkcija paskelbė Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų paskirstymą savivaldybėms. Tai papildomos lėšos kelių remontui.

Šiais metais Biržų rajono savivaldybei skirti 196,1 tūkst. eurų, kaimyniniam Pasvalio rajonui – beveik 216 tūkst. eurų, o Rokiškio kraštui – 310 tūkst. eurų.

Susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio įsakymu Lietuvos savivaldybėms papildomai paskirstyta iš viso 20 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų. Už šiuos pinigus savivaldybės galės pačios spręsti, kokiems jų valdomiems keliams panaudoti šias lėšas, nes iki šiol būdavo skiriamos tik žvyrkeliams asfaltuoti.

Konkrečios lėšos kiekvienai savivaldybei nustatomos pagal jų nuolatinių gyventojų skaičių ir kelių ilgį. Svarbu, kad finansuojami vietinės reikšmės keliai, kurie oficialiai valdomi savivaldybių.

Beje, Kelių direkcija yra sudariusi sąrašą žvyrkelių, kuriuos planuoja asfaltuoti, o jame – net 49 ruožai, esantys Biržų rajone.