V. Leščinskienės nuotr.
Kučgalio bendruomenės pirmininkas Stasys Valiukas (centre) susitikime su meru Kęstučiu Knizikevičiumi Papilyje sakė, kad bendruomenėms sunku išsilaikyti, nes jos apkraunamos didžiuliais mokesčiais, o kai kurie iš jų, kaip pavyzdžiui, už elektros galią, visiškai absurdiški.
Mero Kęstučio Knizikevičiaus susitikime su Papilio seniūnijos bendruomenių pirmininkais ir seniūnaičiais buvo išsakyta opi problema – iš surenkamo bendruomenės nario mokesčio išsilaikyti neįmanoma, o išlaidos, reikalingos mokesčiams ir kitoms būtiniausioms reikmėms, didėja. Tąsyk susitikime dalyvavęs rajono savivaldybės tarybos narys Audrys Šimas pasiūlė išeitį – savivaldybė bendruomenes galėtų remti piniginėmis išmokomis.

Ar negalėtų savivaldybė prisidėti?

Kučgalio bendruomenės pirmininkas Stasys Valiukas susitikimo metu sakė: „Kas mėnesį mokame po du eurus vien už tai, kad bendruomenės namai įregistruoti registre. Kas mėnesį gauname sąskaitą už elektros galią. Už 5 kW mokame apie 14 eurų. O kur dar kiti mokesčiai... Per metus susidaro didžiausia suma, už kurią galėtume suorganizuoti kokį šaunų renginį, o išleidžiame... mokesčiams. Kai kurie, pavyzdžiui, elektros galios mokestis, mano nuomone, yra visiškai absurdiški. Kiek galima eiti ištiesta ranka per kaimelį ir prašyti prisidėti? Kaimas senstantis, tai praktiškai gaunasi aukų rinkimas iš pensininkų. Bendruomenės nė iš niekur nėra finansuojamos. Ar neturėtų savivaldybė nors kiek prisidėti, nes dauguma pastatų, kuriuose įsikūrusios bendruomenės, vis tik jai priklauso“.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/