„Perlas Energija“ keičia sutartis... klientai pyksta, bet nieko negali

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Sutartis su UAB „Perlas Energija“ pasirašę rajono gyventojai liko it musę kandę — žadėti mažesni tarifai už elektros energiją padidėjo, nes mokėti teks pagal kitus įkainius.
Kaip kadaise buvo „Sekundės“ bankas, skelbęs „Reikia pinigų? Pinigų yra“, taip ir nepriklausomas elektros tiekėjas UAB „Perlas Energija“, siūlęs elektros energiją mažesniais tarifais, penktadienį pranešė, jog keičia visų klientų sutartis – pasirinkusieji fiksuotas kainas bus perkelti į kintamos kainos planą „Birža“. O tai reiškia, kad vartotojai, fiksavę sutartyje kainą, liko ant ledo, nes privalės mokėti žymiai brangiau arba rinktis kitą tiekėją.

Patikėjo pasiūlymu

Nemunėlio Radviliškio gyventojas Antanas birželio mėnesį elektros energijos pirkimo – pardavimo sutartį pasirašė su „Perlas Energija“. „Pasikalbėjau su pažįstamais, palyginau tarifus ir nusprendžiau pasirašyti sutartį. Tikėjau, kad tol, kol sutartis galios, tai yra iki metų pabaigos, pasirinktam elektros tiekėjui mokėsiu tiek, kiek susitarėme. Juolab, kad ne aš jiems savo sąlygas diktavau, bet jie man pasiūlė“,- teigė pašnekovas.

Birželio pradžioje pasirašytoje sutartyje, „Perlas Energija“ nuo liepos Antanui įsipareigojo tiekti elektros energiją pagal numatytą tarifą. Pasirinktame „Standartiniame“ plane, dviejų laiko zonų tarifas buvo nustatytas: dieną – 0,361 euro už kWh, naktį – 0,241 euro už kWh.

„Perlas Energija“ pasiūlymu pasirašyti sutartį pasinaudojo ne tik šimtai Biržų rajono gyventojų, bet iš viso apie 180 tūkst. žmonių.

 

Advokato Laimučio Zaukevičiaus komentaras:

"Šalys, sudariusios sutartį, turi jos laikytis. Vienašališkai keisti sutarčių negalima, o dėl pažeistų teisių vartotojai turi kreiptis į vartotojų teisių gynimo instituciją. Elektros energijos vartotojams užtikrintos šios teisės:  pritarti pasiūlytam sutarties pakeitimui; nepritarti pasiūlytam sutarties pakeitimui; nepritarti pasiūlytam sutarties pakeitimui ir nutraukti sutartį; vartotojui išreiškus nepritarimą pasiūlytam sutarties pakeitimui, tačiau nenurodžius, kad pageidaujama nutraukti sutartį, lieka galioti tokios sutarties sąlygos, dėl kurių šalys jau yra sutarusios.

Todėl nepriklausomi tiekėjai privalo laikytis teisės aktuose nustatytos sutarčių sąlygų keitimo ir sutarčių nutraukimo tvarkos.