Pedagogai palaiminti Kristaus kančios relikvija – Šv. Spygliu

Biržų TVMC mokytojų nuotr.
Praėjusį penktadienį Biržų technologijų ir verslo mokymo centro mokytojai lankėsi Kelmės rajono Palendrių Šv. Benedikto vienuolyne. Atvykusius pasitiko tėvas Grigalius (nuotraukoje – centre).
Praėjusį penktadienį Biržų technologijų ir verslo mokymo centro (TVMC) Vabalninko skyriaus pedagogai, kartu su kolegomis iš Biržų TVMC, vyko į tikybos mokytojos Sigutės Sakalauskienės suorganizuotą kelionę – Kelmės rajono Palendrių Šv. Benedikto vienuolyną. Jis įkurtas šalia Palendrių bažnyčios, iš Prancūzijos atvykusių Šv. Benedikto ordino vienuolių.

Iš kur gauti įkvėpimo?

Pasak Biržų TVMC Vabalninko skyriaus vedėjos Vilijos Daukienės, mokytojus pamatyti šią nepaprastą vietą paskatino neseniai Palendriuose apsilankę mokiniai – jų atsiliepimai apie išvyką buvo patys šilčiausi.

„Vienuolyno šeimininkai pakvietė pažintį pradėti kartu praveriant duris į Šv. mišių paslaptį didingoje šio vienuolyno bažnyčioje, kurioje grigališkojo choralinio giedojimo grožis, nepaprasta maldos nuotaika, susitelkimas, vidinė ramybė įsivyravo tarsi savaime, įtvirtindama mumyse religinį pakylėjimą, darną, vieningumą. Po Šv. Mišių buvome pakviesti į susitikimų salę, kur tėvas Grigalius papasakojo apie Benediktinų vienuolyno bei regulos įkūrėją Šv. Benediktą, kuris buvo taikos skelbėjas, vienytojas, kultūros mokytojas, o ypač – Kristaus religijos šauklys ir vienuolinio gyvenimo pradininkas Vakaruose. Tėvas Grigalius akcentavo, kad jų tikslas – tęsti Šv. Benedikto gyvenimo tradiciją bei vykdyti pagrindinę pirmtako taisyklę „Melskis ir dirbk“. Įdomu buvo klausytis vienuolyno pastatymo istorijos ir jautrios kalbos apie maldos galią ir svarbą“, – pasakojo V. Daukienė.

Pedagogams ypač įstrigo tėvo Grigaliaus žodžiai, kad iš maldos kyla idėjos, įkvėpimas dalintis su žmonėmis tuo, ką turime, troškimas ieškoti naujų būdų, kaip galima pasiekti tuos, kuriems norima perduoti žinią. Kunigai ir vienuoliai ieško būdų, kaip padėti žmonėms šiuolaikiniame pasaulyje įsiklausyti į savo vidinį balsą, atrasti save, savo tapatybę, savo vietą pasaulyje. O pedagogų misija taip pat labai panaši.

Ypatinga relikvija

Bene svarbiausia šios išvykos dalis – atsisveikindamas tėvas Grigalius pedagogus palaimino su Kristaus kančios relikvija Šv. Spygliu bei palinkėjo eiti per gyvenimą kartu su Dievu, tardamas jiems šiuos žodžius: „Žmogus, kuris laiminamas šia unikalia relikvija, patiria Dievo buvimą bei įkvėpimą. Todėl nepamirškite melstis, o maldoje kalbantis Dievas įkvėps nepaprastiems dalykams – taisyti ne tik mokomus dalykus, bet ir gyvenimo klaidas“.

Kaip skelbiama oficialiame Palendrių Šv. Benedikto vienuolyno internetiniame puslapyje, Šv. Spyglys yra ypatinga, iš Prancūzijos atkeliavusi, Kristų lietusi relikvija. Ją kartu su kitomis relikvijomis – Šv. Kryžiaus relikvija ir karaliaus Šv. Liudviko sesers Šv. Izabelės Prancūzės kaulu ir plaukų sruoga 2003 m. rugsėjo 20 dieną iškilmingoje procesijoje nuo Palendrių vienuolyno vartų iki bažnyčios atnešė Loržo kunigaikštis, lydimas sūnaus Gi ir dukters Beatričės. Relikvijos įteiktos tėvui priorui Dom Ervėjui de Brokui ir bendruomenei.

Galimybė gyventi tyloje

2006 m. gegužės 12 dieną tėvo prioro prašymu Jo Eminencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis patvirtino viešą Kristaus Kančios relikvijų kultą Palendrių bažnyčioje. Vyskupui sutikus, Šv. Spyglio relikvija garbinama per Kristaus, Visatos Valdovo, šventę paskutinį liturginių metų sekmadienį, o Šv. Kryžiaus relikvija viešai Palendrių bažnyčioje garbinama Didįjį penktadienį per Kristaus Kančios pamaldas ir rugsėjo 14 d. per Kryžiaus Išaukštinimo šventę.

Palendrių Šv. Benedikto vienuolynas yra atviras visiems, kuriems reikia dvasinės pagalbos, kurie pasiklydo ar paslydo sudėtingame gyvenime. Čia atvyksta žmonės, norintys atitolti nuo pasaulio triukšmo bei nepaliaujamo skubėjimo, pasiryžę praleisti kelias dienas tyloje, maldingoje vienatvėje. Jiems sudaromos sąlygos gyventi tyloje, susikaupti maldoje, dalyvauti visose vienuolyno liturginėse pamaldose.

Biržų kultūra Biržuose, Lietuvoje ir pasaulyje.

logo