Patarimai vyrams, kaip auginti savivertę ir pasitikėjimą savimi

Nors teigiama, kad vyrai yra stiprioji lytis, kartais ir stipriausi pritrūksta pasitikėjimo savimi. Tai gali sąlygoti uždaras gyvenimo būdas, baimė viešai kalbėti, nerimas, jaučiamas bendraujant su labai patinkančiu žmogumi, baimė suklysti ir kt. Tačiau kartais gali reikėti visai nedaug, kad savivertė ūgtelėtų, o pasitikėjimas savimi pakiltų į aukštesnį lygmenį. Ką vyrai gali dėl to padaryti ir kaip sau padėti?

Darykite tai, kam jaučiate baimę

Jei norite įgyti pasitikėjimo savimi, verta įveikti savo baimes. Darydami tai, ko bijote, nugalėdami savo baimes, „perlipdami“ per jas, ženkliai didinsite pasitikėjimą savimi. Bijote aukščio? Ryžkitės šuoliui parašiutu. Įveikę savo baimę pajusite didžiulį pasitikėjimo savimi, malonumo, sėkmės pojūtį.

Nebijokite klysti

Problema yra tai, kad daugelis žmonių padarę klaidų sau „klijuoja“ nevykėlio etiketę, smerkia save ir mano, kad kiti taip pat apie juos galvoja neigiamai. Jei į klaidas žiūrima būtent šitaip, natūralu, kad kiekviena klaida smukdo pasitikėjimą savimi, ilgainiui žmogus visai nustoja bandyti, kelti sau tikslus. Tad labai svarbu, jog į klaidas žvelgtumėte kaip į pamoką, paskatą tobulėti, ženklą, kad šiek tiek stokojama patirties ir pan. Nebijokite veikti, klysti ir iš klaidų mokytis, o tada pasiekti aukštų tikslų bei auginti savivertę.

Nelyginkite savęs su kitais

Taip jau yra, kad mėgstame save lyginti su tais, kurie pasiekę daugiau, turi daugiau, gyvena, regis, geresnį gyvenimą. Tačiau toks palyginimas neretai iššaukia pavydą, o kuo labiau pavydime kitiems, tuo labiau nuvertiname save. Matome savo trūkumus, įžvelgiame klaidas, menkiname save. Tai neabejotinai neigiamai veikia pasitikėjimą savimi. Tad pastebėję, kad imate save lyginti su kitais, prisiminkite, kad tai tik daro jums žalą. Gyvenime nereikia su niekuo varžytis – kelkite savo tikslus, siekite jų ir džiaukitės savais pasiekimais.

nuotr

Akcentuokite savo stiprybes

Pasitikėjimo stokojantys žmonės neretai taip susikoncentruoja į savo nesėkmes ir silpnąsias puses, kad visiškai nepastebi, kiek stiprybių jie turi! Todėl sutelkite dėmesį ne į tai, kas jums nepasisekė, ko negalite atlikti, kokių įgūdžių stokojate, tačiau į tai, ko pasiekėte, kokios jūsų stiprybės. Tiesa, tai padaryti gali būti nelengva ir apie tai nepagalvosite tada, kai apniks niūrios mintys. Tad savo stipriąsias puses ir pasiektus tikslus užsirašykite ant lapelio, kurį visada turėkite drauge. Perskaitykite tai kasdien arba bent tada, kai pastebėsite, kad imate koncentruotis į savo trūkumus.

O kaip dėl seksualinio pasitikėjimo savimi?

Šis aspektas vyrams labai svarus, nes ženkliai prisideda prie savivertės. Tačiau turėkite omeny, kad seksualinis pasitikėjimas savimi nereiškia buvimo labai geru lovoje, didelio partnerių skaičiaus ar pan. Tai daugiau susiję su žinojimu, kad nusipelnėte malonumo, kad žinote, kas jums patinka, puikiai jaučiatės intymiomis akimirkomis ir pan. Tam gali būti naudinga labiau patyrinėti savo kūną, atrasti, kas sukelia geriausius pojūčius, atsikratyti drovumo ir pan. Priemonių, padėsiančių tai padaryti, galite išsirinkti fantazijos.lt e. parduotuvėje.

Kartais net nesusimąstome, jog savivertė veikia daugelį mūsų gyvenimo aspektų: santykius, pasitenkinimą darbu, fizinę sveikatą, nuotaiką, požiūrį į save, kartais net ir sveikatos sutrikimus. Vyrams jų savivertė labai reikšminga, tad verta išbandyti būdus, padėsiančius labiau pasitikėti savimi.

Užs. 14972