Parovėjos seniūnijos puošmenos

I. Dre­vins­kai­tės nuo­tr.
Pa­ro­vė­ja pa­si­puo­šė šven­tėms.
Parovėjos seniūnija kasmet prieš didžiąsias žiemos šventes papuošia seniūnijos administracijos kiemą. Keletą metų seniūnijos ūkio dalies darbininkai kiemo erdvę puošdavo savo gamintomis medinėmis skulptūromis, vaizduojančiomis ateinančių metų simbolį.

Šiemet seniūnijos kiemas nušvito girliandomis, kurių tviskėjimas priverčia akimirkai sustoti ir grožėtis vaizdu. O jis, panašu, vertas ne vienos minutės sustabdyto lėkimo: papuoštas tikras medis, didžiulės rogės, ant kurių – dovanų dėžės. Prisėsti nors trumpam kviečia puoštas suolelis.

Parovėjos seniūnijos seniūnė Daiva Juozaitienė papasakojo, kad šiemet, kaip ir kasmet, visos dekoracijos padarytos seniūnijos darbuotojų dėka. Šįkart idėjos autorė ir pagrindinė dekoracijų gamintoja – seniūnijos socialinio darbo organizatorė Rasa Gudeikienė. Jai talkino seniūnijoje dirbanti Biržų socialinių paslaugų centro darbuotoja Aušra Briedienė, seniūnijos ūkio dalies darbuotojai Petras Drevinskas, Gitautas Januševičius, Egidijus Punys, Aurimas Dovydėnas, Rimantas Skutkevičius bei keli darbininkai, seniūnijoje dirbantys pagal Užimtumo tarnybos programą.

„R. Gudeikienė iš anksto namie pynė girliandas. Rogės yra jos tėvelio, atgabentos iš namų bei specialiai paruoštos dekoruoti. Didžiules dovanų dėžes ant rogių taip pat reikėjo apipavidalinti, kad jos atrodytų šventiškai“, – pasakojo D. Juozaitienė.

Netikėta visos dekoracijos dalis – du mėlynspalviai griliandų debesys tikrame medyje. Anot Parovėjos seniūnės, pagal pirminę idėją buvo sumanytas tik vienas debesėlis, tačiau jis vienas „nesižiūrėjo“, tad jau kitą dieną šalia jo atsirado kitas.

Šiemet šventiškame Parovėjos kaimo fone akį iškart patraukia ir papuošta autobusų sustojimo stotelė. Ji gražiai įrėminta eglišakių vainiku. Tai – jau minėtos A. Briedienės darbas.

„Mums, seniūnijos darbuotojams, smagu gyventi švenčių laukimu. Mums patinka įgyvendinti sumanytas idėjas – tam negaila nei laiko, nei žmogiškųjų resursų. Smagu, kad sulaukiame daug gražių žodžių. Tai mus skatina kasmet vis tobulėti ir sugalvoti ką nors naujo“, – sakė D. Juozaitienė.